Napoli apo Juventus? Ronaldo tregon se kush dëshiron të fitojë Scudetton - Sport - Kosova Sot
Napoli apo Juventus? Ronaldo tregon se kush dëshiron të fitojë Scudetton

Napoli apo Juventus? Ronaldo tregon se kush dëshiron të fitojë Scudetton

Legjenda braziliane, Ronaldo shpreson se këtë sezon Napoli do të fitojë titullin e Serie A

Napoli dhe Juventus janë dy skuadrat e vetme që po garojnë edhe këtë sezon për titullin e ligës italiane.

Ronaldo shpreson se këtë vit do të ndalet dominimi i Juventusit dhe triumfues në fund të jetë Napoli.

“Napoli-Juventus sot është si Barcelona-Real gjatë kohës time në La Liga”, tha fillimisht Ronaldo për Fazzetta dello Sport.

“Napoli ka stil të jashtëzakonshëm të lojës, por Juventus ju shkatërron me mentalitetin e fortë dhe mënyrën për të gjetur zgjidhje”.

“Nuk e di si do të përfundojë, por e di se si unë do të dëshiroja. Pas kaq shumë viteve dominim nga Juventus, të më pëlqente të fitonte Napoli”, u shpreh ai në fund. 

(Kosova Sot)

20 orë e 10 minuta më parë
17/08/18