Suarez, asistues i golave të parë të Coutinhos në Liverpool dhe Barcelonë - Sport - Kosova Sot
Suarez, asistues i golave tė parė tė Coutinhos nė Liverpool dhe Barcelonė

Suarez, asistues i golave tė parė tė Coutinhos nė Liverpool dhe Barcelonė

Miqësi e rrallë në fushën e lojës mund të quhet ajo mes Luis Suarezit dhe Philippe Coutinhos.

Këtë e dëshmon edhe fakti se mbrëmë Luis Suarez asistoi te goli i parë i Philippe Coutinhos në fanellën e Barcelonës që prej transferimit të tij nga Liverpooli muajin e kaluar, transmeton Express.

Por, kjo nuk ishte hera e parë që sulmuesi uruguaian i ndihmoi yllit brazilian të shënoi gol për herë të parë për skuadrën e tij të re.

Në shkurt të vitit 2013, Suarez asistoi për golin e parë të Coutinhos në fanellën e Liverpoolit në një ndeshje kundër Swansea.


(Koha Sot)

10 orë e 56 minuta më parë
21/02/18