Dinamo e Amir Rrahmanit fton kupën e Kroacisë

• 23 May 2018 - 21:29

Dinamo Zagreb e ka mundur me rezultat 1-0 Hajdukun e Splitit për ta fituar kështu Kupën e Kroacisë

Dinamo Zagreg ka fituar titullin e dytë kombëtare pasi që në finale të Kupës e ka mposhtur Hajdukun e Spilitit me rezultat të ngushtë 1-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola me një dominim të lehtë të zagrebasve, por që Hajduku ishte i vëmendshëm.

Goli i fitores për Dinamon erdhi në fillim të pjesës së parë.

Mario Gavranovic e shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes se Hajdukut duke kaluar kështu në epërsi Dinamon në minutën e 55’të.

Hajduku pati një mundësi të mirë të barazoi rezultatin në minutën e 88 por mbrojtja e Dinamos ishte e kujdesshme.

Kështu Dinamo, pasi ka fituar titullin e kampionit të Kroacisë ka fituar edhe Kupën e Ligës duke marrë në shtëpi dy trofetë më të rëndësishëm të Kroacisë.