Serbia mposht Shqipërinë 2:0 (Foto/Video)

• 08 October 2015 - 19:56
Serbia mposht Shqipërinë 2:0  (Foto/Video)

Ka përfunduar ndeshja historike në mes të Shqipërisë dhje Serbisë . Serbia ka arritur të mund 0:2 Shqipërinë në Elbasan Arena, me dy gola të shënuaar pas minutës së 90’, me anë të Kolarov dhe Lajic.

Shqipërisë tani i duhet një fitore në Armeni, për të siguruar biletën për Euro 2016.

Serbia shënon golin e 2 në minutën e 84.  Golin e ka shënuar Adem Ljajiq.

Image

Lajm i keq për Shqipërinë. Serbia shënon gol në minutat e fundit, duke ngirutr rezultatin në 1:0 në favor të ekipit serb.

Tani kemi  ndërrim të lojtarëve në ekipin e Shqipërisë, ku në vend të Ermir Lenjanit në lojë është inkuadruar Alban Meha.

Një mundësi e mirë për Shqipërinë, pasi gjuan Cikalleshi, por pa sukses, pasi topi del jashtë.

Cikalleshi inkuadrohet në lojë në vend të Bekim Balaj.

'65 Lëndohet Branislav Ivanovic, braktis fushën e blertë. Mbrojtësi zëvendësohet nga Dusko Tosic. Duartrokasin tifozat kuqezi (Besiktas)

Në anën tjetër vjen lajm i mirë për Shqipërinë, pasi Porugalia ka shënuar gol ndaj Danimarkës.

Minuta 60 rast i mirë për Taulant Xhakën, por godet jashtë.

'50 Lenjani dërgon një goditje të lehtë derjt portës serbe

'47 Minutat e para, Shqipëria në aksion. Tifozët përkrahin kuqezinjtë

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes Shqipëri  - Serbi. Shqipëria ka një ndryshim të lojtarëve, ku në vend të Andi Lilës i cili është lënduar, është inkuadruar në lojë Ergys Kaçe.

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri - Serbi.  ndeshje e cila po luhet në “Elbasan Arena”, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2016.

Pjesa më e madhe e kësaj ndeshje, ishte e barabartë, ndërsa ishin kuqezinjtë që në fillim kishin dominimin.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupit, Portugalia po luan 0:0 me Danimarkën.

Lëndohet Andi Lila.

Tifozët Kuqezi në fillim të ndeshjes, shpalosen një flamur gjigant në "Elbasan Arena".

Minuta 37 Serbisë i anulohet një gol.  Faul në Etrit Berishën.

#ForcaShqiperia 🔴⚫️

A video posted by DIGITALB (@digitalb_official) on

MINUTAT:

Minuta e 30-të ende pa gola në Elbasan. Ivanoviq kishte një rast të mirë për mysafirët

26′ Memushaj shërben bukur për Agollin në krahun e majtë, mbrojtësi kroson drejt zonë, por largojnë topin mbrojtësit serbë.

22′ Goditje kendi për Serbinë, pasim i shkurtër në zonë dhe Ivanoviç gjuan fuqishëm me të djathtën, por topi për fat të mirë kalon mbi traun e portës.

19′ Zbritje e shpejtë e kuqezinjve me Memushajn që provon të gjejë të lirë Lilën në të djathtë, por kuptojnë gjithçka serbët.

Minuta e 17-të pa shumë raste. Një gjysmërast kishte Andi Lila me kokë. Shqipëria disa herë bëri presion te porta e Serbisë.

12′ Balaj dhe Andi Lila insistojnë në krahun e djathtë, por shkaktojnë faull ndaj mbrojtësit Serb. 09′ Goditje kendi për Shqipërinë, kroson drejt zonës Lenjani, aty përpiqet Cana, por largojnë mbrojtësit serbë. E rrimer Lenjani në krahun e majtë që kroson drejt zonës, Lila godet me kokë, por pret në pozicion portieri Stojkoviç. -

06′ Presion i serbëve në zonën e Etrit Berishës, Hysaj largon topin dhe i jep qetësi ekipit.

04′ Ndërhyrje e ashpër e Mitroviç ndaj Lenjanit në mesfushë, arbitri e ndëshkon me karton të verdhë.

02′ Hysaj niset me shpejtësi nga krahu i djathtë, Hysaj kroson drejt zonës rrezikshëm, por nuk ndodhet askush për ta shfrytëzuar.

01′ Ka nisur sfida me topin e parë të luajtur nga serbët.

Fillon ndeshja Shqipëri - Serbi

Edhe “Skënderbeu” po e përcjell ndeshjen.

Intonohet himni i Shqipërisë

Ky është momenti kur lojtarët  e Kombëtares shqiptare kanë intonuar himnin në fushë, në ndeshjen ndaj Serbisë.

Intonohet himni i Serbisë

Rreth 50 tifozët serbë (studentë) bëjnë me duar simbolin e zemrës në shenjë paqeje.

serbbbbb

“Elbasan Arena” i tejmbushur, gjithçka gati për startin e sfidës.

elbasan

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana duke motivuar futbollistët kuqezi

Kallen serbët
SHBA-ja i uron fitore Shqipërisë kundër Serbisë në kuadër të xhiros së parafundit të kualifikimeve të Evropianit "France 2016"

Suksese skuadrës shqiptare për ndeshjen sonte në darkë! -- Good luck to the Albanian team tonight!