Kosova Sot

Buka e motmotit gjithnjė e mė e pakėt

Lajme >

Ferizajasit edhe më tej të varur nga mielli i importuar Komuna nuk i ndihmoi fermerët në fushatën e mbjelljeve Bujqit shprehen të zhgënjyer çdo vit e më shumë nga mbjellja e tokës,...

5 orë e 1 minuta më parë

Gjermanėt po i hulumtojnė tregjet e reja, pasi i humbėn ato nė Rusi e Ukrainė

Ministri i Financave të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth...

50 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Shqiptarėt e Kosovės dhe tė Shqipėrisė janė njerėzit mė tė palumtur nė Evropė!

Nuk do shumë për të kuptuar se shqiptarët edhe pse...

5 minuta më parë

Mediat gjermane kryqėzojnė Greqinė. Ironi, sarkazėm dhe akuza ndaj kryeministrit Tsipras

Mediat gjermane kanë vendosur të flasin pa doreza kur bëhet...

8 minuta më parë

Gjermanėt po i hulumtojnė tregjet e reja, pasi i humbėn ato nė Rusi e Ukrainė

Ministri i Financave të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur rreth...

50 minuta më parë

Paratė qė depozitohen nė bankat e Kosovės kanė kamata shumė tė ulėta

Derisa në bankat komerciale që funksionojnë në Kosovë,...

53 minuta më parë

Kėrkohen ndryshime radikale nė arsim – cilėsia zero

Njohës të fushës së arsimit në Kosovës po...

54 minuta më parë

Ja propozimi i kryeministrit grek pėr borxhin

Gjatë një fjalimi televiziv dhënë për...

56 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.09

ALL

0.71

GBP

1.04

CHF

6.89

CNY

136.22

JPY

70.39

INR

1.48

AUD

2.99

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Fejohet Rita Ora? (Foto)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora është parë me një unazë në gishtin e martesës. Rita, që është në lidhje me reperin Ricky Hill, është fotografuar në aeroportin e Los Angjelosit, teksa në gisht mbante një unazë, që mund të jetë e fejesës, transmeton Kosova Sot. Se a është vetëm një unazë e thejshtë apo një unazë e veçantë ‘fejese’, mbetet...

Shėndetėsia

Kur gjėndra tiroide nuk punon si duhet

Jeni irritabilë, shtoni në peshë dhe nuk mund të përqendroheni? Krejt...

VIP

Vildane ē'na kalle (Foto)

Vildane Zeneli po korr suksese të një pas njëshme në fushën e modelimit,...

VIP

Genta vjen 'Shkurt e shqip' (Foto)

Këngëtarja Genta Ismajli është duke realizuar projektin më të ri, i...

VIP

Ēdo ditė e mė tė dashuruar (Foto)

Duket shumë qartë se lidhja ndërmjet Calvin Harris dhe të dashurës së...

Femra

9 arsye pse na bien flokėt

Çdo ditë mesatarisht humbim deri 100 qime në ditë, andaj do të duhej...

Dashuri

Pse meshkujt e refuzojnė seksin?

I jeni hedhur, ndërsa ai ju ka refuzuar? Jo vetëm se e ka lënduar egon, por ju...

Sport
 • Ja premtimi i Bacca-s pėr tifozėt e Milanit

  Përforcimi i ri i Milanit, Carlos Bacca ka premtuar se do ta kthejë ekipin në nivel të lartë. Sulmuesi kolumbian iu bashkua Rossonerëve nga Sevilla, dhe ka parashikime të mëdha tek ekipi i ri. “Jam...

  Më Shumë
 • Neto nė Juventus

  Juventus ka zyrtarizuar transferimin e portierit Neto nga Fiorentina. Ai i është bashkuar Bianconerëve pas largimit të Marco Storarit i cili kaloi në Cagliari. Portieri ka nënshkruar kontratë me Juventusin,...

  Më Shumë
 • Mancini: Shaqiri, largohu

  Trajneri i Interit, Roberto Mancini ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri duhet të largohet nga klubi, gjatë këtij afati kalimtar të verës. Xherdan Shaqiri duhet të largohet nga Inter. Trajneri Roberto Mancini ka...

  Më Shumë

10 yjet qė kėrkohen nga PSG

Paris Saint-Germain ka ambicie të mëdha. Madje, aq të mëdha...

2 orë e 29 minuta më parë

Mustafi refuzon Barcelonėn (Foto)

Mbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi ka refuzuar mundësinë e...

2 orë e 43 minuta më parë

Aguero motivon Argjentinėn, ja ēfarė thotė

Aguero beson se Argjentina do të triumfojë kundër Kilit në...

2 orë e 58 minuta më parë

Ky futbollist shqiptar kushton 50 milionė euro

Qendërmbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi kërkohet nga klube...

3 orë e 26 minuta më parë

Laporta: Ēėshtja “Pogba” e bėri klubin qesharak

Ish presidenti dhe kandidati për postin më të lartë...

3 orë e 46 minuta më parë

Ja cilin klub e refuzoi Ancelotti

Carlo Ancelotti në Barcelonë? Një mundësi e hedhur...

3 orë e 49 minuta më parë
Opinione

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

"Kosova Sot" pėrherė ishte njė dritare e hapur pėr realitetin dhe mendimin e lirė

Shkruan: MR. Bislim Aliu  KJO KASTË E POLITIKANËVE PO E...

Kthimi i shpresės ekonomike

Shkruan: Margarita Kadriu Në vitin e tetë të...

Politika dhe politikėbėrja nė Kosovė, si pacienti nė vdekje klinike

Shkruan: Ragip Guraziu KËTË GJYKATË NUK KA FUQI MË KUSH...

Dossier

E panjohur/ Spiuni i famshėm shqiptar. Si u vodhi anglezėve “dokumente tė luftės” pėr t’ia shitur Hitlerit

Dosier/ Letërkëmbimi që zbulon shqiptarin i cili u bë i famshëm nga spiunimi, por emri nuk bëhet i ditur Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i...

Planeti X

A ishte Ylli i Betlehemit fenomen paranormal?

Kur flitet për lindjen e Krishtit, në Besëlidhjen e re përmendet Ylli i Betlehemit. Natyra e vërtetë e këtij fenomeni ka ngjallë debate të shumta dhe kontroverse. A ishte Ylli i Betlehemit fenomen...

A ishte Ylli i Betlehemit fenomen paranormal?

Kur flitet për lindjen e Krishtit, në Besëlidhjen e re...

Nė Malajzi gjenden gjurmė misterioze

Një varg gjurmësh, të ngjashme me gjurmët e njeriut,...

Njė sekt amerikan thotė se me lutje i ngjall tė vdekurit

Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë...

Legjenda britanike pėr qenin e zi

Legjenda për qenin e zi është njëra nga më të...

Auto&Tech
Ndalohet pėrdorimi i kasave tė telefonave inteligjentė nė formė arme

Kasat e telefonave inteligjentë vijnë në ngjyra dhe forma të ndryshme. Disa janë krijuar për të mbrojtur telefonin, disa janë thjesht për bukuri, ndërsa disa të tjerë janë krijuar...

Më Shumë

Chevrolet sjell ajėr tė kondicionuar pėr telefonin tuaj

Karikimi i telefonave përmes Wireless është duke u...

2 orë e 40 minuta më parë

Volvo rivalizon Mercedes S Class

Volvo duket se po punon për të sjellë...

3 orë e 18 minuta më parë

comScore: Apple vazhdon tė dominojė nė Amerikė

Firma e hulumtimit të tregut, comScore, ka publikuar shifrat e fundit...

4 orë e 11 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Lopėt ‘nuk pėrmbahen’ gjatė transmetimit live tė lajmeve (Video)

FOX 25 në Oklahoma ishin duke transmetuar live përderisa korrespodenti ishte duke intervistuar një fermer, ku dy lopë vendosën të kryejnë marrëdhënie seksuale. Lopët më pas vërehen nga...

Më Shumë

Terror nė Afrikėn e Jugut, peshkaqeni sulmon kafazin e zhytėsve (Video)

Momente terrori gjatë një zhytjeje të xhiruar në ujë...

1 orë e 55 minuta më parë

Burri ngacmon seksualisht manekinėn e plastikės (Video)

Çudirat nuk kanë të sosur në botë. Kjo video e...

2 orë e 19 minuta më parë

Gjyqtarja-hajdutit: Ne kemi qenė shokė! Ai shpėrthen nė lot (Video)

Diçka e veçantë ndodhi në një sallë gjyqi...

4 orë e 18 minuta më parë
OK KIDS
Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës letre; -Shami letre të mëdha, të bardha; -Brushë për ngjyrosje; -Kapëse rrobash dhe një tel për tharjen e...

Me Shume

Basketbolli

Historia Loja e basketbollit ishte shpikur në dhjetor të vitit...

Si dekompozohet plastika?

Shumë ngadalë! Dr. Brian Anderson, që është profesor i...

Shkolla ime

Unë shkoj, Në shkollë, Mësoj  e...