Kosova Sot

Shpërthen DioGuardi, Thaçi ka paguar 2.3 milionë euro vetëm për parathënien e librit (Video)

Lajme >

AKUZAT E RËNDA TË ISH-KONGRESISTIT AMERIKAN, XHO DIOGUARDI Hertica: Zhgënjimi i ish-kongresmenit DioGuardi është turpi i lidershipit kosovar, të cilët ai i quan mafiozë dhe njerëz të...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Besfason Kim Jong-un, flet për emocionet pas takimit me liderin e Koresë Jugore

Kim Jong UN për herë të parë e kaloi kufirin dhe arriti...

Presidenti emëroi Valdete Dakën kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka...

Veseli: Serbia po hesht për të pagjeturit, por ne nuk do të harrojmë

Në fillim të seancës plenare për personat e pagjetur, Kadri...

24 orët e fundit në trafik: Afër 50 aksidente, mbi 1 mijë gjoba të shqiptuara

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se...

Zgjedhjet e parakohshme nuk i zgjidhin problemet(Foto/Video)

Qytetarët janë të ndarë në opinionet e tyre për...

Nehat Thaçi merr drejtimin e Shërbimit Korrektues

Nehat Thaçi për tri vjet do të jetë drejtor i...

Thaçi e Vuçiq takohen sot në Shkup

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do...

Mësohet se çfarë biseduan dy liderët koreanë gjatë shtrëngimit të duarve

Kim Jong Un dhe Moon Jae-in kishin “diskutime serioze dhe të...

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po e sundon Kosovën mafia e nëntokës kriminale?

 • Po
 • Jo

   VIP of the Day

   Elita
   VIP

   Shkëlqimi i Mihrije Brahës (Foto)

   Mihrije Braha është ndër këngëtaret e pakta shqiptare, që pavarësisht konkurencës në tregun muzikor, vazhdon të jetë aktive, duke mos u dorëzuar asnjëherë, shkruan "Kosova Sot Online". Braha, në profilin e saj në Instagram, ka postuar një fotografi e veshur me fustan të zi, dhe ajo që vihet në pah është shkëlqimi natyral i Mihrije Brahës, sa më shumë që vitet kalojnë, ajo zbukurohet dhe...

   VIP

   Motoja e Jonidës:Për një jetë më të mirë! (Foto)

   Edhe pse jo aktive në skenën e muzikës, sa ishte dikur, ajo vazhdon të...

   VIP

   DUA LIPA 'KALL' SUEDINË

   Bukuria fizike e këngëtares së re kësaj here u shfaq në Suedi, derisa...

   VIP

   Çka i bën vaki Scarlett Johanssonit në avion?

   Aktorja 33 vjeçe, si dhe kolegët e saj nga filmi "Avengers: Infinity War"...

   Shëndetësia

   LËNGU I FUQISHËM PËR HEQJE EKSPRES TË DHJAMIT NGA BELI

   Nëse dëshironi të hiqni dhjamin nga beli, ka lajme të mira për juve -...

   Femra

   Uji i orizit, për cilësi të përsosur të flokëve

   Kur kujdesi ndaj flokëve është në pyetje, me siguri se pajtoheni se ide të...

   Shëndetësia

   Hani dredhëza! Arsyet motivuese që ju shtyjnë të kënaqeni me këtë ëmbëlsirë

   Dredhëzat janë pjesë e ushqimit të ekuilibruar, përmbajnë vitamina e...

   Reçeta

   Receta e Cekës:ÇORBË ME MISH VIÇI DHE LULELAKËR

   PËRBËRËSIT: - 600 gr mish (200 gr për çorbë, 400 gr për...

   Sport
   • Nuk e imagjinoj Ronaldon jashtë Realit, Lewandowski nuk është i duhuri për Madridin

    Guti do ta dëshironte Neymarin në Madrid, por vetëm nëse qëndrojnë dytë; ai dhe Ronaldo – diçka që e pranon se është e vështirë. Legjenda e Real Madridit, José...

    Më Shumë
   • Bartomeu: Është gënjeshtër, jemi të lumtur me Valverden

    Barcelona është e lumtur me punën që po bën Valverde dhe ai nuk do të largohet nga Camp Nou, thotë Bartomeu. Eliminimi nga Liga e Kampionëve nga Roma ishte tejet zhgënjyes për Barcelonën,...

    Më Shumë
   • E rrallë, futbollisti që dështoi te Real Madridi po shkëlqen si këngëtar!

    Gabimet në merkato, herët a vonë, i provojnë të gjithë. Kjo vlen dhe për të lavdishmin Real Madrid, që ka gjërat e tij për të fshehur. Jo të gjithë futbollistët që...

    Më Shumë

   Ancelotti vendos kushtet: 5 milionë euro, Pirlo, djali dhe dhëndri në staf

   Carlo Ancelotti është favoriti kryesor për pankinën e...

   Candreva paralajmëron Juventusin: Fitojmë për Championsin dhe tifozët

   Prej dy javësh e nis nga stoli, pasi Spalletti ka preferuar aktivizimin e...

   Reagon Mourinho: Nuk e shita unë Salahun, është gënjeshtër

   Jose Mourinho insiston se nuk ka gisht në largimin e Mohamed Salahut nga...

   Pas seancës në Apelin e UEFA-s, reagon zyrtarisht Skënderbeu

   Me një reagim për mediat klubi i Skënderbeut ka bërë...

   Barcelona ia ofron një lojtar Juventusit

   Barcelona ia ka ofruar Dignen Juventusit. Lucas Digne do të largohet...

   Kosova me dy medalje NË EVROPIAN

   XHUDISTET E KOSOVËS EDHE NJË HERË KORRIN SUKSESE NË...

   NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

   Opinione

   Sulmi kundër Sirisë lë pas vetes një situatë të rrezikshme

   KONFRONTIMET MË TË GJERA NDËRKOMBËTARE VETËM SA...

   'Njëmbëdhjeta e ardhshme' dhe ekonomia botërore

   POTENCIALI EKONOMIK QË OFROJNË DISA SHTETE Rritja e grupit N-11...

   Bisedimet në Rambuje, Vjenë e Bruksel (1999-2018)

   Epopeja e lavdishme e UÇK-së shndërrohet në aventurë...

   Macron shndërron Francën në ndërmjetëse evropiane të fuqisë

   Shkruan: Atika Shubert Ndoshta Macron e teproi në përshkrimin e...

   Dossier

   10 misteret e vrasjes së Avni Rustemit/ Pse e ekzekutuan kur do merrte viznën amerikane dhe…

   Në librin “100 vrasjet më të bujshme në historinë e shtetit shqiptar 1912-2017” të Roland Qafokut listohen edhe...

   Planeti X

   Historia e magjistarëve dhe magjisë në Amerikë

   Para se J.K. Rowling të shkruante për magjistarët dhe shtrigat e Amerikës, amerikanët kanë pasur traditat e veta: mitet për gjykimin e shtrigave, efektet e magjisë në njerëz dhe 'luftën'...

   Historia e magjistarëve dhe magjisë në Amerikë

   Para se J.K. Rowling të shkruante për magjistarët dhe shtrigat e...

   Çka ndodh pas vdekjes?

   Këtë mundohen të na e shpjegojnë njerëzit të...

   Papiruset dëshmojnë vizitat e alienëve në Egjiptin e lashtë

   Njëri ndër tekstet më intriguese antike, Papirusi...

   Auto&Tech
   2019 Mercedes A-Class prezantohet në Pekin

   Mercedes-i ka sjellë modelin që sfidon Audi-në. Prezantuar këtë javë para "Beijing Motor Show", rivali i "Audi A3" vjen ndaras. Do të dalë në shitje në Kinë me një...

   Më Shumë

   'Hyundai i20' arrin në qershor me freskime dhe pa motorin me naftë

   Modeli i freskuar "Hyundai i20" vjen me dukje të re dhe...

   '2020 BMW iX3" shkon në Pekin'

   'BMW'-ja ka bërë të ditur hapin e radhës në...

   E reja më e fundit që vjen nga Apple, riparohen problemet me iPhone 8

   Rinovimi (update) i software-it të Apple zgjidhi më në fund disa...

   KOSOVA SOT TV
   Serbia në ofensivë, diplomacia kosovare në gjumë (Video)

   POLITIKA E DËSHTUAR E ZBEH REPUBLIKËN Pasojat e fusnotës së famshme godasin Kosovën Përderisa pushtetarët e të gjitha niveleve në Kosovë, prej kryetarëve të komunave, qeveritarët...

   Më Shumë
   OK KIDS
   Çfarë duhet të dijmë për qukapikun?

   Qukapiku është një lloj shpendi nga familja Picus, Dendrolopus. Qukapiku ndërton folenë dhe gjen ushqim duke shpuar trungjet e pemëve me sqepin e fortë. Qukapiku mund të godasë një trung...

   Me Shume

   Si u zbulua akullorja ?

   Nuk është e lehtë t’i gjejmë “babain”...

   Cili akull shkrihet më shpejtë?

   Si të veproj? Merrni dy gota të ujit boshe. Njërën prej...

   Ëndrra

   Jam Akili klasën e parë vijoi ëndërroj kur të...

   >