Kosova Sot

Politikanėt ‘shurdhmemecė’ nuk kėrkojnė dėmshpėrblimet e luftės

Lajme >

PESË VJET BISEDIME ME SERBINË, DELEGACIONI KOSOVAR NUK DISKUTOI PËR DËMET E LUFTËS GJENOCIDIALE Zeqa: Beogradi e Brukseli i servuan delegacionit të Kosovës "gjellë të...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Specialja pritet tė ndjek zyrtarė tė lartė tė shtetit

Ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të...

Haradinaj e demanton Sali Berishėn: Shtėpia e tij nuk ishte bazė e UĒK-sė

Ish-kryeministri i Shqipërisë deklaroi në një emision se ia...

Heshtja e Prokurorisė Speciale pėr krimet nė Mushtisht

  Prokuroria Speciale e Kosovës, e cila që nga viti 2014 ka...

“Trainkos” shpėrblen me tenderė kompaninė e vėllait tė Sami Lushtakut (Dokument)

40 mijë e 500 euro peshon kontrata që e ka nënshkruar kompania e...

Ambasadori amerikan Donald Lu takim me Ramėn nė kryeministri

Ambasadori i SHBA, Donald Lu po zhvillon një takim me kryeministrin Edi...

Rama pėr importin e plehrave: Sipas standardit tė BE-sė

Kryeministri Edi Rama e ka mbrojtur serish sot vendimin e Parlamentit per te...

Aleanca e tė rinjve tė Prishtinės reagon ndaj punėsimeve partiake

Aleanca e të rinjve të Prishtinës nga  AAK-ja ka reaguar...

Avionėt bombardojnė Alepon, teksa OKB diskuton pėr gjendjen nė Siri

​Aeroplanët luftarakë sirianë sot i kanë sulmuar...

1 EURO =

1.12

USD

134.60

ALL

0.87

GBP

1.09

CHF

7.49

CNY

113.48

JPY

74.88

INR

1.47

AUD

3.34

TRY

4.12

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A po financohen tė gjitha partitė politike nė Kosovė nga tė njėjtat mafio-biznese tė nėntokės?

 • Po
 • Jo

   Agonia e njė vajze tė paralizuar nga njė sėmundje e rrallė

   Së fundmi është bërë e ditur se, këtë vit,...

   VIP

   “Bikinet” e tenistes daneze do tė I’u ēmendin (Foto)

     Tenistja Daneze   ka çmendur të gjithë me “veshjen”       që ka zgjedhur për të pozuar, raporton Gazeta Kosova Sot Online. Caroline Ëozniacki e ka fituar për herë të dytë në karrierë turneun Pan Pacific Open duke mposhtur në Tokio japonezen Naomi Osaka. (Kosova Sot)      

   VIP

   Bebe Rexha e dridh instagrami me tė pasme (Foto)

   Shqiptarja e famshme, Bebe Rexha, ka publikuar një video në rrjetet sociale ku shfaqet...

   VIP

   Pėr kėndė do tė votoi Kimi? (Foto)

   Zgjedhjet në Amerikë kanë bërë bujë në media botërore,...

   Shėndetėsia

   Shprehia qė parandalon aromėn e keqe nga goja

   Aroma e pakëndshme nga goja gjatë mëngjesit lajmërohet shpesh, e...

   Femra

   "Berrylips" - trendi qė duhet ta provoni kėtė vjeshtė

   Rrjeti shoqëror "Instagram" dhe yjet e njohura nga mbarë bota na ndihmojnë...

   Dashuri

   Tri lloje tė vajzave qė duhen shmangur

   Për disa meshkuj, pothuajse secila vajzë është e mirë deri kur të...

   Shėndetėsia

   Ilaē pėr gjithēka: Recetat ku kaēja ofron shėrim

   S e kaçja është diçka që ofron shumë nga vetja e saj, e kanë...

   VIP

   Getinjo nė dietė?(Foto)

   Reperi kosovar Getinjo ka ndarë një foto me fansat në instagram duke...

   Sport
   • Hysaj nėnshkruan kontratėn e re, i katėrfishohet rroga

    Elseid Hysaj tashmë zyrtarisht ka firmosur zgjatjen e kontratës së tij me Napolin dhe nesër klubi do të bëjë publik detajet e marrëveshjes nëpërmjet një lajmërimi zyrtar. Konfirmimi i...

    Më Shumë
   • Guardiola shokohet para ndeshjes me Barcelonėn (Foto)

    Pep Guardiola dhe Manchester City janë tronditur para xhiros së dytë në Ligën e Kampionëve. Guardiola nuk do të mund të llogaris në shërbimet e Kevin De Bruyne, pas lëndimit të cilin e...

    Më Shumë
   • Pas Marchisios dhe Benatias, Juve ka konfirmuar mungesėn gjashtė javore edhe tė dy lojtarėve tjerė

    Juventus do të jetë pa Daniele Ruganin dhe Kwadwo Asamoah për gjashtë javët e ardhshme. Dyshja defenzive u lënduan në fitoren 1-0 ndaj Palermos. Testet mjekësore në qendrën J Medical kanë...

    Më Shumë

   ‘Gabigoli ka nevojė pėr kohė’

   Gabriel Barbosa i njohur si Gabigol ka debutuar sot për Interin në...

   Fiorentina – Milan, formacionet zyrtare (Foto)

   Fiorentina – Milan është ndeshja që mbyll javën e...

   Shaqiri ia bėn dhuratė vetes njė super-veturė (Foto)

   Xherdan Shaqiri ia ka bërë vetes dhuratë një veturë...

   Bernard Berisha i shėnon Zenitit (Video)

   Bernard Berisha po kalon formë shumë të mirë që nga...

   ​Pato shėnon golin e parė nė La Liga (Video)

   Alexandro Pato ka shënuar golin e parë për Villarealin në...

   Klopp zėvendėsues i Ancelottit

   Bayern Munich dëshiron që Jurgen Klopp të zëvendësoi...

   Opinione

   Ēka dėshiron nė tė vėrtetė Angela Merkel?

   Shkruan: Daniela Schwarzer KANCELARJA GJENDET NË NJË PRESION...

   Kisha serbe dhe gjenialiteti ynė mahnitės

   Shkruan: Liri Loshi Presidenti më tepër po nxit konflikti, sesa po...

   Na e lanė kopilin te dera?!

   Shkruan: Binak Maxharraj Kishës Ortodokse Serbe nuk duhet në...

   Kriza e lidershipit evropian

   Shkruan: Guy Verhofstadt Samiti që duhej të ishte pasqyrë e...

   Dossier

   Arrestimi pėr florinjtė pas luftės, si u gjet e masakruar shoqja e Nexhmijes?

   KRYQËZIMI I PAMËSHIRË I VAJZËS SË RE NGA KOMUNISTËT Nëna ia ruajti dhëmbët e saj që ia kishin shkulur me forcë Çuditërisht, lista e të kryqëzuarve, që kishin...

   Planeti X

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive paranormale, një objekt i paidentifikuar fluturues ka kaluar pranë sistemin tonë të brendshëm diellor më herët gjatë kësaj jave dhe ka...

   Fotografohet njė UFO nė sistemin tonė diellor?

   Sipas ndjekësve të UFO-ve dhe hulumtuesve të dukurive...

   Njujorkezėt frikėsohen nga njė UFO ala “Star Wars”

   Një njeri dhe e dashura e tij besojnë se kanë kapur një UFO...

   Malet, qendra tė fenomeneve paranormale

   Ka shumë vende në botë, ku duket se në vazhdimësi...

   Zbulimi i ri sfidon ēdo gjė qė dimė pėr Tokėn

   Një studim i ri, i publikuar më herët, këtë javë,...

   Auto&Tech
   Ja pse nuk duhet tė publikoni biletėn e avionit nė rrjetet sociale

   A ju ka ndodhur t’i bëni fotografi biletës suaj të avionit kur jeni në aeroport e më pas ta postoni në Facebook ose Instagram për t’i treguar botës që po shkoni në një udhëtim?...

   Më Shumë

   Njė airbag i ri pėr mbrojtjen e kokės nė formėn kaskės (Video)

   Për ata që nuk kanë dëshirë të mbajnë...

   Microsoft mė nė fund po sjell aplikacionet Desktop tek Windows Store

   Windows Store fillimisht u lançua së bashku me Windows 8 gati...

   Si t'a hapni derėn e veturės kur i keni harruar ēelėsat brenda (Video)

   Edhe pse rrallë, ndodhë që secili nga ne mund t'i...

   KOSOVA SOT TV
   ‘Fantazma’ rrėzon gjėra nga raftet e dyqanit (Video)

   Në një dyqan në Barnsley të Anglisë, janë filmuar momentet e rrëzimit të gjësendeve nga raftet, që po dyshohet se janë bërë nga një fantazmë. Madje, në këtë...

   Më Shumë

   Vajza e goditur nga rrufeja varroset e gjallė, ja ēfarė ndodh mė vonė (Foto/Video)

   Një vajzë adoleshente  e cila rrugës duke shkuar në...

   Ja si hakmerret e dashura kur e zbulon se i dashuri po e tradhton (Video)

   Bjondia seksi ka zbuluar se i dashur i saj po e tradhton, raporton Gazeta...

   Ja si e shuan etjen maca dembele (Foto/Video)

   Një mace dembele e shtrirë në dysheme është aq...

   OK KIDS
   Sa palė rroba i marrin astronautėt kur nisen nė misione hapėsinore?

   Misionet hapësinore zgjasin me muaj të tërë, andaj qëndrimi në anije kozmike për një periudhë kaq të gjatë, pa i ndërruar rrobat, është një gjë e tmerrshme,raporton...

   Me Shume

   Ja pse fėmijėt nuk duhet tė pėrdorin pajisjet teknologjike

   Fëmijët nën 2 vjeç kurrë nuk duhet të...

   Pse insektet janė njė mrekulli inxhinierike?

   Insektet zgjidhin disa nga problemet e krisura biologjike thotë Dr Gregory...

   Atdheu ynė ėshtė kjo tokė

   Uji i lumit Ibër Është pasuri jetësore, Ujiten ara e...

   >