Kosova Sot

Kosova me deficiti tregtar prej 207,5 milionė euro

Lajme >

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin qershor  2015. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme në Kosovë tregojnë...

5 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Rusia shkurton normėn e interesit nė 11 pėr qind

Banka qendrore e Rusisë ka shkurtuar normë e interesit nga 50 në...

8 minuta më parë

8 vite e 11 muaj burgim pėr 6 persona nė Ferizaj

Trupit Gjykues i Departamentit për Krime të Rënda, në...

9 minuta më parë

ISIS mashtrohet nga ‘nuset’ Ruse online

Gjithmonë keni kujdes nga ‘nuset’ online të Rusisë....

10 minuta më parë

Policia vazhdon tė apelojė pėr mospėrdorim tė armėve tė zjarrit

Policia e Kosovës (PK) ashtu siç e ka paralajmëruar vazhdon...

18 minuta më parë

Srpska parimisht s’e kundėrshton Ushtrinė e Kosovės

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiq ka thënë se...

24 minuta më parë

A mundet njė Mullah Omar i vdekur tė varrosė bisedimet pėr paqe?

Duke e konfirmuar më në fund vdekjen e Mullah Mohammad Omarit,...

33 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.22

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.82

CNY

136.41

JPY

70.41

INR

1.51

AUD

3.06

TRY

4.03

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Teigen shėrben nė njė mėnyrė tė veēantė bashkėshortin (Foto)

 Ajo ka të pasmet të cilat do të dëshiron t'i kishin shumë femra në botë. Përveç se është një kuzhiniere e mirë, Chrissy Teigen di edhe ta shërbejë ushqimin në një mënyrë të veçantë, transmeton Kosova Sot Online. Supermodelja 29-vjeçare postoi së fundmi një foto në llogarinë e saj në ‘Instagram’, në të cilën ka vendosur pjatën me pulë të pjekur...

VIP

Tuna kėrkon “shpėtim” tek Mozzik

Tuna ka vrapuar tek reperi kosovar, Mozzik për të fituar betejën e radhës...

Femra

Ēka duhet bėrė pasi tė keni ngrėnė tepėr ushqim?

Femrat që vuajnë apo kanë frikë nga mbipesha tmerrohen sa herë që...

Shėndetėsia

Duhani dėmton shikimin

Sipas hulumtimit më të fundit, duhani ndërlidhet me rrezikun e madh për...

VIP

E nxehta Keegan shkėlqen me tė verdha (Foto)

Michelle Keegan vazhdon të shkëlqejë me dukjen e saj. Femra më seksi në...

VIP

Ēfarė i ka dhuruar gjyshja Vesės?

Vesa Luma tregon një dhuratë që ka fituar nga gjyshja e saj.  Ajo...

Dashuri

Shpreheni dashurinė edhe kėshtu

Në pyetësorin e fundit të bërë për studimin në ”The Open...

Sport
 • Drag Race, edhe njė herė nė Sllatinė

  Janë bërë të gjitha përgatitjet për garën më të madhe të vitit, Drag Race, e cila gjatë kësaj fundjave do të mbahet në pistën e vjetër të aeroportit në...

  Më Shumë
 • Illarramendi: Liverpool? Jo faleminderit!

  Jo faleminderit. Asier Illarramendika refuzuar ofertën e Liverpool, që ishte i gatshëm të jepte 20 milionë euro për kartonin e tij. Sipas asaj që shkruan gazeta spanjolle...

  Më Shumë
 • Pas Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit, nė Beograd pritet tė ulet edhe Skėnderbeu?

  Skënderbeu do të zhvillojë të mërkurën në "Elbasan Arena" ndeshjen e kthimit kundër skuadrës moldave të Milsami Orheit me një avantazh tepër të rëndësishëm...

  Më Shumë

Walcott e Cazorla, vazhdojnė kontratėn me Arsenalin

Sulmuesi Theo Walcott dhe mesfushori Santi Cazorla kanë vazhduar...

1 orë e 16 minuta më parë

Kukėsi-Legia, UEFA vendos mė 3 Gusht pėr fatin e ndeshjes

Uefa do të marrë një vendim në lidhje me ndeshjen...

1 orë e 18 minuta më parë

Ja ēfarė rrezikon Kukėsi

Me aventurën europiane praktikisht të përfunduar për...

1 orë e 29 minuta më parë

Helmohen futbollistėt e Skėnderbeut

  Trajneri i Skënderbeut, MirelJosa, nuk ka patur në...

1 orë e 50 minuta më parë

Lėndohet Arda Turan

Kampioni i Spanjës, Barcelona ka konfirmuar në faqen zyrtare se...

2 orë e 2 minuta më parë

Pekini do tė jetė nikoqir i Lojėrave Dimėrore Olimpike 2022

Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka zgjedhur Pekinin nikoqir...

2 orë e 8 minuta më parë
Opinione

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Kėtu kultivohet politika e tjetėrsimit, e paaftėsisė pėr tė vetėvendosur!

Shkruan: Isuf B.Bajrami Nga po shkon Kosova? "Njeriu nuk...

Eksperimenti i dėshtuar i Eurozonės

Shkruan: Kevin Hjortshøj O’Rourke Fuqizimi i ekstremistëve...

Ja pse do tė funksionojė marrėveshja me Greqinė

Shkruan: Anatole Kaletsky Kriza me borxhet Asnjëherë nuk...

Dossier

Ethet e Presidentit/ Lista e ēmendur e kandidatėve pėr Shtėpinė e Bardhė

Në garën për Shtëpinë e Bardhë të 2016 janë “dinastikët”, por edhe shumë politikanë pakashumë ambiciozë, pakashumë seriozë, pakashumë fajkoj, pakashumë...

Planeti X

Truri i Albert Einstein-it nuk ėshtė i veēantė

Njëri nga shkencëtarët më të mëdhenj në historinë e njerëzimit, pa dyshim që është fizikani, i cili u ka sjellë shumë përfitime njerëzve përmes zbulimeve të...

Truri i Albert Einstein-it nuk ėshtė i veēantė

Njëri nga shkencëtarët më të mëdhenj në...

A ėshtė vjedhur nga muzeu i Irakut dėshmia e ekzistimit tė alienėve?

Muzeu kombëtar irakian në Bagdad ishte plaçkitur në vitin...

Njė tregim i vėrtetė rreth rrėmbimit tė djajve

Çka i ndodhi Markut, i cili nuk beson në fantazma? Ka shumë...

Roveri i NASA-s vėren njė sferė tė alienėve nė Mars

A thua si do ta demantojnë kësaj here zyrtarët e NASA-s faktin...

Auto&Tech
Ja pėr ēfarė na duhet Keyboard Privacy

Google Chrome sjell risinë e re me emrin Keyboard Privacy, e cila maskon kohën që ju duhet për të shkruar në tastierë. Do të keni nevojë për këtë maskim, që njihet dhe si periodicitet...

Më Shumë

Google Translate shton 20 gjuhė tė tjera tek aplikacioni pėr pėrkthimin e tekstit me foto apo video

Aplikacioni Google Translate për pajisjet iOS dhe Android do të...

3 orë e 13 minuta më parë

“2016 Honda Accord”, limuzinė dhe “coupe”

Teknologjitë e reja, duke përfshirë edhe “Apple...

3 orë e 45 minuta më parë

‘Angry Birds 2' nė dispozicion pėr pajisjet Android dhe iOS (Video)

Loja më popullore e kompanisë Rovio, Angry Birds, e krijuar në...

15 orë e 27 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Kjo video do t'iu shkrijė sė qeshuri (Video)

Jeni gati për të parë dështimet e javës? Është koha të shihni një tjetër episod që përmban momentet më gazmore të përmbledhura në një video. Shihni...

Më Shumë

Futboll, pėrplasja e frikshme e lojtarit (Video)

Gjate nje ndeshje ne kampionatin egjiptian, lojtari afrikan Rodi Ndaye pas nje...

5 orë e 54 minuta më parë

Fluturimi sekret mbi Korenė e Veriut: Fluturoni mbi Pyongyang (Video)

Koreja e Veriut është ende një vend sekret që mund të...

17 orë e 10 minuta më parë

Prekėse, ja reagimi kur sheh fytyrėn e tij pas 7 vitesh (Video)

Në video do të shikoni reagimin e një...

17 orë e 21 minuta më parë
OK KIDS
Fakte interesante pėr Turqinė

Sipërfaqja: 79.450 km2 Popullata: 72.893.000 Popullsia mbi 65 vjeç (shprehur në 1000): 5,198 Densiteti i popullsisë për km katror:  94.17 GDP:  931.87 dollarë amerikanë Rritja e...

Me Shume

A e dini se ...

-Edhe pse të identifikuara me Skocinë, gajdet në të...

Bėje dorėzėn tėnde tė tėlyenit

Temperatura e brendshme e pinguinëve është 37.8 °C deri 38.9...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...