Kosova Sot

Kuvendi voton projektligjet pėr Gjykatėn Speciale

Lajme >

Kuvendi i Kosovës, në sencën e jashtëzakonshme të thirrur nga Kryeministri Isa Mustafa, ka votuar dy projektligjet e miratuara kohë më parë nga Qeveria e Kosovës. Dy projektligjet të cilat u...

3 orë e 8 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Qeveria maqedonase mbledhje urgjente pėr Tetovėn

Për shkak të situatës së jashtëzakonshme në...

1 orë e 52 minuta më parë

Policia ankohet pėr njoftimet e rreme nga banorėt

Policia përveç se duhet të zbulojë parcelat ku mbillen...

1 orë e 53 minuta më parë

Gruevski pritet ta vizitojė Tetovėn, asnjė zyrtar nga partitė shqiptare

Kryeministri Nikolla Gruevski pritet të vizitojë Tetovës, dhe...

1 orë e 55 minuta më parë

Ish-gruaja nuk e lė tė takojė fėmijėt, 55-vjeēari shqiptar tenton vetėvrasjen

Një 55-vjeçar shqiptar i dëshpëruar për mallin ndaj...

2 orë e 16 minuta më parë

Kjo ėshtė gjendja nė fshatin Reēicė e Vogėl tė Tetovės (Foto)

Këto fotografi tregojnë gjendjen në fshatin Reçicë e...

2 orë e 18 minuta më parë

Miratohet ligji qė financon mbrojtjen e tė akuzuarve nė Gjykatėn Speciale

Kuvendi i Kosovës, ka miratuar ligjin për Mbrojtjen Juridike dhe...

2 orë e 42 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

139.43

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.80

CNY

135.79

JPY

70.26

INR

1.51

AUD

3.04

TRY

4.02

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kush ėshtė mashkulli misterioz me tė cilin po flirton Rita? (Foto)

Që nga ndarja nga i dashuri Ricky Hil, Rita Ora po e shijon në maksimum të qënit single. Por në fotot më të fundit të sjella nga Dailymail, artistja me origjinë shqiptare mund t’ia ketë vënë syrin dikujt tjetri. 24 – vjeçarja ndodhet me pushime në Ibiza ku u fotografua në shoqërinë e disa miqve të saj. Ajo që bie në sy nga këto foto është mënyra sesi Rita qëndron pranë një mashkulli...

Femra

Si tė humbni peshėn e fituar nė moshėn e mesme?

A ju  rrinë xhinset më ngushtë, megjithëse hani dhe ushtroni po aq sa edhe...

VIP

Ku mund tė shkojė Luana pas TCH? (Foto)

Tashmë dihet që Luana Vjollca nuk do të jetë më prezantuesja...

Shėndetėsia

Shtoni konsumimin e perimeve tė gjelbra

Hulumtimet e fundit nga Britania e Madhe zbulojnë se nitrati, substancë të...

VIP

Publikohet 'All in' nga Besa (Video)

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka publikuar projektin më të ri muzikor të...

VIP

Elvana me foto tė ‘nxehta’ (Foto)

Si çdo herë me një stil të veçantë, këngëtarja Elvana...

VIP

Vesa Luma probleme me shiun nė Prishtinė (Foto)

Edhe këngëtarja Vesa Luma ka hasur në vështirësi me ujin që ka...

Dashuri

9 gjėra qė secila grua duhet t’i dijė pėr burrin e saj

 Leximi i gjërave të reja do të duhej t’ju shërbejë si...

Sport
 • Mediat e huaja zbulojnė transferimin e ri tė Sigal Prishtinės

  Pas Gjorgji Çekovskit, Yll Kacanikut dhe Gëzim Morinës, skuadra e Sigal Prishtinës ka vazhduar me përforcime. Faqja e njohur e basketbollit, Sportando, ka zbuluar se basketbollisti i ri i Sigal Prishtinës...

  Më Shumë
 • Pogba nėnshkruan me Patrick

  24 vjeçari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me skuadrën nga Premier League e Skotlandës, Partick Thistle. Mesfushori ganez ishte i huazuar te skuadra e Crawley Town, por kjo e fundit nuk ishte e...

  Më Shumë
 • 'Unė jam trajneri, jo mediat'

  Trajneri i Bayern Munchen, Pep Guardiola i ka treguar lojtarëve të tij se ata duhet ta bindin atë me paraqitjen e tyre dhe jo mediat. Ai ishte kritikuar nga mediat lidhur me formacionin në Superkupën e Gjermanisë ku...

  Më Shumë

Mėrgim Mavraj kėrcėnon Serbinė

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj pritet të...

3 orë e 59 minuta më parë

Kundėrpėrgjigja e veēantė e portierit ndaj tifozėve kundėrshtar

Futbolli argjentinas shpesh vihet në qënder të vëmendjes...

5 orë e 12 minuta më parë

Guardiola: Unė jam trajneri, jo mediat

Trajneri i Bayern Munchen, Pep Guardiola i ka treguar lojtarëve të...

5 orë e 28 minuta më parë

UEFA shtyn vendimin pėr Kukėsin, tėrbohen polakėt

UEFA nuk do te vendose sot per ndeshjen Kukesi-Legia dhe per trazirat e...

5 orë e 31 minuta më parë

Griezmann: Nuk largohem nga Atletico

Antoine Griezmann ka konfirmuar se nuk do të largohet nga skuadra e...

5 orë e 42 minuta më parë

Benitez: Benzema nuk largohet

Trajneri i ri i Real Madridit, Rafa Benitez ka deklaruar se Karim Benzema nuk...

6 orë e 8 minuta më parë
Opinione

Lufta e Hillary-s kundėr kapitalizmit tremujor

Shkruan: Edward Luce E vëmendshme ndaj ideve të reja Ajo po...

Kapja e drejtėsisė dhe shtetit nga mafio-politika dhe largimi i tyre nga pushteti!

Shkruan: Faik Krasniqi  Abuzimet me poste PDK-ja E LDK-ja JANË...

A do tė votohet pėr Gjykatėn Speciale!?

Shkruan: Ymer Halimi  Përdorimi i sovranitetit, retorikë...

Ja ēka nuk kanė marrėveshjet me Greqinė dhe Iranin

ANALIZË Shkruan: Dominique Moisi Politika fryn rezultatin e...

Dossier

E panjohur/ Letra e 1951-shit / Kryengritja e Shqipėrisė sė Mesme, a e ndezi luftėn Esat Pashė Toptani kundėr Princ Vidit?!

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Pantera misterioze

Me vite të tëra kanë qenë të pranishme thashethemet rreth një kafshe legjendare, e cila endej shkurreve të Australisë. Banorët e vendit të quajtur Goulburn, Jeff dhe Ruth Gulson, ishin duke drekuar...

Pantera misterioze

Me vite të tëra kanë qenë të pranishme thashethemet...

Zbulohet njė krijesė e panjohur gjigante!

Në thellësinë prej rreth 1,5 km në ujërat e Arktikut,...

Njė varrezė me tė vėrtetė e frikshme

Varrezat vetvetiu të ngjallin frikë, por kjo frikë, thuajse...

Njė UFO parakalon avionin nė Nju Jork (Video)

Ky është momenti kur një person ka filmuar një UFO, duke...

Auto&Tech
Aplikacioni qė lejon dėrgimin e mesazheve pa lidhje interneti

Në mars të vitit të kaluar, për herë të parë një aplikacion mundësoi dërgimin e mesazheve pa lidhje interneti. “Firechat” u mundëson përdoruesve të dërgojnë...

Më Shumë

Kina ndėrton super teleskopin

Një radio teleskop, me një sipërfaqe pranuese me dimensione...

4 orë e 50 minuta më parë

Japonezėt ‘gjuajnė’ me lazerin me tė fortė nė histori

Hulumtuesit japonezë në Universitetin Osaka të enjten kanë...

4 orë e 53 minuta më parë

Windows 10 vs Windows 8: Si krahasohen pėr nga performanca?

  Është ende herët për të dhënë...

8 orë e 58 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Momenti kur rrėzohen 2 vinēa nė Holandė dhe lėnė 20 tė lėnduar (Video)

Të paktën 20 persona mendohet të kenë marrë lëndime, pasi që dy vinça u rrëzuan mbi disa shtëpi në Holandë, kanë raportuar mediat holandeze Incidenti ka ndodhur në fshatin...

Më Shumë

Qeshni me lot: Dhėndrit i ikėn truri…(Video)

Ky dhëndër duket se nuk e mori me humor një shaka që po i...

4 orë e 42 minuta më parë

Njihuni me fshatin italian tė fshehur mes shkėmbinjve (Video)

shati Furore në Itali, është një perlë e...

5 orë e 13 minuta më parë

Bėn si gangster por has nė hundėlesh: E rrahin dhe turma e pėrqesh (Video)

Të shumtë janë njerëzit që kanë mbushur...

6 orë e 27 minuta më parë
OK KIDS
Lulet gjigande me faculeta

Këto lule gjigande me faculeta janë të mahnitshme për Ditën e Nënës. Lulet janë tepër të mëdha dhe mund t’i përdorni si dekorime, si dhurata apo thjesht si lule për t’ju...

Me Shume

Si tė krijoni njė bateri me limon?

A ka ndaluar së funksionuari ndonjëherë llamba elektrike e...

Historia e tė gjithė filmave ‘Cinderella’: Nga 1899 deri mė 2015

Nt/ Me publikimin në pritje të filmit të ri që ritregon...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...