Kosova Sot

Ja ēfarė thotė Jakup Krasniqi pėr Specialen

Lajme >

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi thotë se vendimi i Kuvendit për përshpejtimin e votimit të Gjykatës Speciale, ka shkelje por se për këtë nuk ka qartësi as në Kushtetutë e as në...

16 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Ja ēfarė thotė Jakup Krasniqi pėr Specialen

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi thotë se vendimi i Kuvendit për...

16 minuta më parë

Pėrtyp ēamēakėz deri 7 orė nė ditė, ja se ēfarė i ndodh

Kler Embëllton (Claire Embleton) është një grua e re nga...

21 minuta më parë

Veliaj vazhdon udhėtimin me urban

Udhëtimi me urban, ditën e pare të punës, nuk ka qenë...

26 minuta më parë

Njė djalosh i ri i ISIS-it ia merr jetėn njė ‘spiuni’

Militantët e Shtetit Islamik dje kanë publikuar disa fotografi,...

42 minuta më parë

Arrestohet tropojani me njė thes armatim

Policia e Tropojës ka goditur një rast të trafikut të...

56 minuta më parë

Paditet Bashkėsia Islame nė Pejė

Ndërtimi i një xhamie me afarizëm në lokacionin e varrezave...

1 orë e 0 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

138.27

ALL

0.70

GBP

1.07

CHF

6.76

CNY

135.35

JPY

69.45

INR

1.48

AUD

3.03

TRY

4.00

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Zayn Malik ndahet nga e fejuara

Zayn Malik dhe Perrie Edwards janë ndarë.  Ish – pjesëtari i grupit “One Direction” i ka dhënë fund fejesës me këngëtaren e “Little Mix”, dy javë më parë. Lajmi bëhet i ditur për Dailymail nga një burim pranë Edwards, që deklaron se 22 – vjeçarja po kalon një periudhë tepër të keqe për shkak të ndarjes. Sipas burimit, Malik i ka dhënë fund fejesës...

Shėndetėsia

Cilat vitamina nuk i konsumoni sa duhet?

Hulumtimet e shumta kanë treguar se shumica e njerëzve nuk e marrin sasinë adekuate...

VIP

Ēenari nė ‘muajin e mjaltit’ me modelen shqiptare (Foto)

Duket se çifti i ri i në shtetin turk po mundohet t’iu shmanget...

VIP

Albatriti lanson “Theje Gotėn” (Video)

Këngëtari Albatrit Muqiqi ka publikuar këngën më të re, të...

Femra

Bėni kujdes me afatin e skadimit tė produkteve tė grimit!

A guxoni ta hani ushqimin, në ambalazhin e të cilit shkruan që ka katër muaj...

VIP

Beyonce, pse po e fsheh barkun? (Foto)

Pas disa pushimeve me familjen, Beyonce është rikthyer në punë. Ajo...

Dashuri

17 gjėra tė vogla qė bėn ai pėr ty: Mė shumė sesa fjalėt “Tė dua”

Nëse ke njohur ca meshkuj në jetë, duhet ta dish që ata çfarë nuk...

VIP

Labi nė ndihmė pėr Tetovėn

Këngëtari i estradës kosovare, Labinot Tahiri edhe një herë ka shprehur...

Sport
 • Bayerni mposht Milanin (Video)

  Bayerni ka shënuar fitore me rezultat 3-0 në ndeshjen në kuadër të Audi Cup kundër Milanit. Golin e parë për skuadrën e Bayernit e shënoi Bernat në minutën e 24’ të...

  Më Shumë
 • Manaj shėnon dy gola pėr Interin (Video)

  Sulmuesi shqiptar i Interit, Rey Manaj po vazhdon të tregoj paraqitje të mira në stërvitje me Interin. Ai gjatë stërvitjeve të sotme, ka shënuar dy gola shumë të bukur, duke ia bërë me...

  Më Shumë
 • Bayerni kalon nė epėrsi ndaj Milanit (Video)

  Julian Bernat ka shënuar në minutën e 24’ për të kaluar skuadrën e Bayernit në epërsi ndaj Milanit në ndeshjen që po zhvillohet në kuadër të Audi Cup.   

  Më Shumë

Reali mposht Tottenhamin (Video)

Skuadra e Real Madridit ka arritur që ta mposhtë Tottenhamin në...

2 orë e 6 minuta më parë

Ky ėshtė kapiteni i ri i Barcelonės

Andres Iniesta është zgjedhur kapiten i Barcelonën për...

2 orë e 27 minuta më parë

Kamera e fshehtė e Ronaldos bėhet hit nė internet (Video)

Pasi i dhuroi një ishull grek prej 4 milionë eurosh, agjentit të...

3 orë e 0 minuta më parë

Sigal Prishtina lufton pėr “njohje” nė Qipro, Kazakistan dhe Rumani

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarët e saj për FIBA...

3 orë e 28 minuta më parë

Di Maria kalon testet mjekėsore te PSG

Angel Di Maria raportohet se ka kryer testet mjekësore me Pars...

3 orë e 45 minuta më parë

Molina shkon te Stoke City

Skuadra e Stoke Cityt ka kompletuar transferimin e mesfushorit Sergio Molina...

4 orë e 1 minuta më parë
Opinione

Mėrgata ndihmoi Kosovėn financiarisht dhe politikisht

Shkruan: SHEFIK SHKODRA Më shumë monolog, por jo krejt...

Ministria e diasporės me show aksione

Shkruan: Sabri Maxhuni (Novosella) Ministria bën show aksione...

Ndarja tė cilėn duhet ta evitojė BE-ja, ėshtė ajo me Gjermaninė

Shkruan: Marcel Fratzscher Kriza greke dëmton besimin e...

Edhe tė sėmurėt psikikė janė bėrė politikanė

Shkruan: Flora Morina  Kësaj skene politike i ka dalë...

Dossier

Letra e 1950/ Si e nisėn luftėn komunistėt dhe Balli Kombėtar

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Analizat e ADN-sė konfirmojnė ngjashmėrinė e alienėve nordikė me njerėzit primitivė

Alienët nordikë janë krijesa jashtëtokësore, të cilat janë përshkruar si humanoide, shumë të gjata në strukturë, me flokë të bardhë dhe lëkurë të...

Psikiatri konfirmon qė gruaja me sjellje tė ēuditshme ishte e pushtuar nga djajtė

Një grua nga Amerika, e cila ishte ngritur 15 centimetra nga dyshemeja dhe...

Ekzorcizėm pėr “Halloween”

Rrjeti televiziv amerikan “Discovery”, respektivisht emisioni...

A ėshtė zbuluar pėrfundimisht jeta nė Mars?

Janë të shumtë ata që thonë se “Curiosity”...

Auto&Tech
Angry Birds 2 shkarkohet mbi 10 milionė herė pėr 3 ditė

Loja Angry Birds 2 u prezantua nga kompania Rovio më 31 gusht. Kjo lojë është pritur shumë mirë nga përdorues në të gjithë botën, edhe pse në fillim ishin skeptikë për suksesin e...

Më Shumë

Makina e duhur pėr terrenet e thepisura malore (Video)

Kjo është makina që na duhet për të shkuar në...

29 minuta më parë

Bluesi i piperit bllokon sinjalet Wi-Fi pėr t’iu pėrkushtuar familjes (Video)

Vakti i darkës është koha kur mblidhen rreth tavolinës...

4 orë e 15 minuta më parë

Robotit ia “kėpusin” kokėn nė SHBA (Video)

Ky është momenti kur një vandal shkatërron një robot...

4 orë e 37 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Ēifti nuk pėrmbahet, masturbim nė kampusin universitar (Video+18)

UJDES: PAMJE EROTIKE Një video ka nisur të qarkullojë në rrjetet sociale, ku duket një çift duke masturbuar në një kampus universitar. Në një video tjetër, djali i bën vajzës...

Më Shumë

E “ngjit” parashutėn e tij nė lėkurė (Foto/Video)

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Të hidhesh nga një shkëmb me...

2 orë e 1 minuta më parë

I fut duart, por nuk e dinte se ajo ishte police (Video)

Kjo video tregon momentin kur një oficere policie godet një person, i...

2 orë e 3 minuta më parë

Ai momenti kur e ke dorėn nė gojėn e krokodilit…(Video)

Ky është ai momenti i tmerrshëm kur dikujt i duhet të...

3 orë e 23 minuta më parë
OK KIDS
Pse nuk mund tė fluturojnė pinguinėt?

Trupi i një pinguini nuk është i dizajnuar për të fluturuar. Krahët e tij janë të shkurtër dhe të cunguar. Disa zogj të tjerë duke përfshirë edhe strucin nuk mund të...

Me Shume

Gjithēka qė nuk keni ditur pėr qenin e gjahut Labrador

Qeni i gjahut i llojit Labrador është një nga llojet e shumta...

Me ēfarė kafshe ka lidhje zebra?

Si mund të mendoni pasi t’i shikoni ato, zebrat janë pjesë...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...