Kosova Sot

Mafio-politika ka zyrtarizuar plaēkitjen e qytetarėve nga pėrmbaruesit privatė

Lajme >

Janë bërë pjesë e sistemit të kalbur dhe të inkriminuar të drejtësisë  Ekspertët: Prokuroria duhet të hetojë licencimet dhe shkeljet e...

22 orë e 59 minuta më parë

MSH-ja nuk i pėrfill rekomandimet e auditorit

Furnizimi me barna bëhet pa kontroll  Në raportin e Auditorit...

12 orë e 12 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Bajrami nuk ndalet nė betejėn kundėr korrupsionit nė MTI

I kundërpërgjigjet Zhbogar-it.  Ministrja e Tregtisë dhe...

7 orë e 17 minuta më parë

Tronditėse! Ja se si keqtrajtohen jetimėt nė Shkodėr (Video)

Emisioni investigues “Ça thu” në Agon Channel ka...

7 orë e 41 minuta më parë

Zemaj: Forcat e errėta tė Kosovės tė koordinuara me ato tė Serbisė

Betejat e Loxhës dhe e Koshares ishin tmerr për forcat serbe, e me sa...

7 orë e 50 minuta më parë

Varoufakis shijon birrėn pas dorėheqjes (Foto)

Të heqësh dorë nga një barrë e madhe e të qenit...

8 orë e 5 minuta më parë

Revoltohen nga hedhja e mbeturinave skaj shtėpive tė tyre

Legjenda për shpërthimin e ujit nga luftimi i dy tarakëve...

8 orë e 7 minuta më parë

Babai i 13­ vjeēarit tė vrarė nga Sokol Mjacaj: Turistėt ēekė do ishin gjallė sot, nėse do kishte drejtėsi

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një...

8 orë e 25 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.05

ALL

0.71

GBP

1.04

CHF

6.86

CNY

135.55

JPY

70.01

INR

1.48

AUD

2.96

TRY

4.06

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Ritės i vjen nxehtė, nxjerr gjoksin (Foto)

Rita Ora duket se nuk ndalet dot së treguari gjoksin. Këngëtarja me origjinë shqiptare është fotografuar gjatë së hënës në Paris. Ajo kishte zgjedhur të vishte një këmishë, të cilën e kishte hapur dhe poshtë saj nuk kishte veshur gjë. Më pas Rita u shfaq sërish shumë seksi, me një palë të shkurtra dhe bluzë.  

VIP

Blero e pranon: Jam me Afronėn dhe jam shumė i lumtur

Blero ka konfirmuar lidhjen e tij me modelen Afrona Dika. Ai ka thënë se ai dhe Afrona...

Shėndetėsia

Shega, e mirė pėr trajtimin e sėmundjes sė Alzheimerit dhe Parkinsonit

Hulumtuesit në Britani kanë zbuluar që një përbërës i...

VIP

Erė, ku e ke gjoksin?! (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi dhe Ledri Vula po thejnë rekord me këngën...

VIP

Adelina, mė e nxehtė se kurrė (Foto)

Këngëtarja nga Shkupi Adelina Tahiri ditë më parë pati një aksident,...

Dashuri

Pse ai mund ta kėrkojė ndarjen?

Shkaqet për të cilat secila gjini mund të kërkojë ndarjen janë shpesh...

VIP

Nora dhe Roberti nė shėtitje me vajzėn (Foto)

Kënëgtarja Nora Istrefi po e shijon shumë kohën me familje. Ajo tashmë...

VIP

Mevlani ndjehet si “Liza nė botėn e ēudirave” (Foto)

Bukuroshja Armiva Mevlani ka postuar në blogun e saj disa foto me një përshkrim...

Sport
 • “Wimbledon”, tė mėdhenjtė kualifikohen nė ēerekfinale

  Të mëdhenjtë e tenisit botëror nuk hasin pengesa në raundin e katërt të turneut të Wimbledon. Roger Federer kaloi me lehtësi në raundin e katërt spanjollin Roberto Bautista. Dy setet e para...

  Më Shumë
 • Stoke me njė ofertė fantastike pėr Shaqirin

  Skuadra angleze, Stoke City, nuk do të dorëzohet lehtë në garën për të siguruar shërbimet e Xherdan Shaqirit. Mediat britanike sot kanë njoftuar se anglezët kanë përgatitur një...

  Më Shumë
 • Zyrtare: Turan nė Barcelonė

  Arda Turan edhe zyrtarisht është lojtar i ri i skuadrës së Barcelonës. Ai ka kompletuar transferimin e tij nga Atletico Madridi në Camp Nou për një shumë prej 41 milionë euro. Detajet e plota...

  Më Shumë

Casillas dėshiron transferimin te Porto

Agjenti i Casillasit, Carlo Cutropia kat hënë se klienti i tij...

9 orë e 23 minuta më parë

Messi: Humbja nė finale, gjėja mė e dhimbshme nė futboll

Messi ka thënë se humbja në finale është një...

10 orë e 18 minuta më parë

Galliani do ta takojė Ibrahimoviēin (Foto)

Zëvendës-presidenti i Milanit, Adriano Galliani ka fluturuar për...

11 orë e 11 minuta më parë

Freixa premton transferimin e Verrattit te Barcelona

Toni Freixa ka premtuar se do ta transferojë Verrattin në Camp Nou,...

12 orë e 0 minuta më parë

Behrami pranė Fiorentinės

Valon Behrami është gati të veshë sërish fanellën...

13 orë e 8 minuta më parë

Alonso: McLaren-in e vėrtetė do ta shihni vitin e ardhshėm

Ai mbrriti te McLaren me petkun një kampioni Bote dhe me synimin për...

13 orë e 32 minuta më parë
Opinione

Kosova para kolapsit socio-ekonomik

Shkruan: Muhamet Kelmendi KOSOVA ME EKONOMI IMPERIALE, ME KONCENTRIM TË...

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Dossier

Vizitat “e mėdha”, qė dikur prodhonin luftė

Të gjithë kemi përjetuar gjatë gjithë këtyre ditëve, duke kulmuar me atë të djeshmen, atmosferën e vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri. Ishte më shumë se...

Planeti X

Zgjidhet misteri i Luginės sė Vdekjes

Me vite të tëra, shkencëtarët, mbështetësit e teorive të konspiracionit, UFO-logët dhe të ngjashmit, kishin dhënë mendimin e tyre sesi gurët e mëdhenj, ku disa prej tyre peshonin disa...

Zgjidhet misteri i Luginės sė Vdekjes

Me vite të tëra, shkencëtarët, mbështetësit e...

Shkurtabiqi i bardhė dhe ndjekjet e tij

Në Pembruk kishte njerëz të pastrehë, prandaj njëri...

Pesė llojet e xhindeve

Sipas fesë islame, ekzistojnë tri kategori të qenieve të...

Gjendet njė planet ku bie shi!

Bëhet fjalë për planetin me emrin WISE J0855-0714, i cili nga...

Auto&Tech
Si tė kuptoni se kush ju ka fshirė nga Facebook

Fshirja e miqve nga Facebook-u shihet si ofendim nga pjesa më e madhe e përdoruesve. Tani është krijuar një aplikacion që ju ndihmon të shikoni nëse ju ka fshirë ndonjë shok nga rrjeti...

Më Shumë

GoPro lanēon kameran e re ‘mini’

GoPro ka lançuar një kamera të re që është...

8 orë e 48 minuta më parë

Samsung do tė prodhojė ekrane tė tejdukshme

Samsung do të nisë prodhimin në masë të ekraneve...

10 orë e 47 minuta më parë

Krijohet 'rrjeti social' Facegloria

Një grup i krishterëve ungjillorë në Brazil kanë...

11 orë e 19 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
A ėshtė ky babai mė i durueshėm nė botė? (Video)

Një video e hedhur në YouTube tregon atë që është cilësuar si babai më i durueshëm në botë. Ai është duke u lutur në një xhami në Turqi dhe djali i vogël nuk e...

Më Shumë

Rosa mėson tė vegjlit si tė kalojnė vijat e bardha (Video)

Ky është momenti i pabesueshëm kur një nënë...

12 orë e 59 minuta më parë

10 pėrvojat mė interesante tė pranė-vdekjes (Video)

Çfarë ndodh kur vdesim? A e di dikush me të vërtet se...

14 orë e 32 minuta më parë

Kėrcimi nė pishinė shkakton 'cunami' (Video)

Në internet po qarkullon një video, ku shihet një...

15 orë e 57 minuta më parë
OK KIDS
Pse janė stinėt tė ndryshme nėpėr botė?

Pse është dimër në Amerikën Veriore, kur është verë në vendet si Amerika Jugore dhe Australia? Toka është gjithnjë në rrotullim. Derisa ajo ndjek orbitën e saj...

Me Shume

Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë...

Si rritemi?

Trupi i njeriut është i përbërë nga shumë blloqe...

Nėnė

Nënë o nënë, Unë  të dua ty, Më...