Kosova Sot

Xhamia e Madhe, mė e vjetėr se xhamitė e Stambollit

Lajme >

Kupolat e saj janë mahnitëse Kjo xhami ka arkitekturë shumë të pasur dhe një ndërtim të kupolave që është karakteristikë orientale,  në veçanti e stilit osman, që...

44 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Pas 500 ditėsh misteri, a po po vijnė pėrgjigjet pėr fluturimin MH370 tė Malaysia Airlines?

Një pjesë e mbeturinave, që ekspertët besojnë se i...

34 minuta më parë

Specialja: Njė deputet i PDK-sė pranon se ka ndėrruar mendjen

Për më shumë se një muaj, kryetari i PDK-së, Hashim...

42 minuta më parë

Xhamia e Madhe, mė e vjetėr se xhamitė e Stambollit

Kupolat e saj janë mahnitëse Kjo xhami ka arkitekturë...

44 minuta më parë

Agjencia e Inteligjencės nė Maqedoni anashkalon shqipen me urdhėr tė Ivanov-it

Webfaqja e re e Agjencisë së Inteligjencës, nuk është...

54 minuta më parë

Ferizaj fton mėrgimtarėt tė investojnė nė vendlindje

Komuna e Ferizajt kishte ftuar sot një konferencë me...

1 orë e 2 minuta më parë

Ēifti i pushuesve shpėton nga mbytja

Një çift pushuesish kanë rrezikuar të mbyten në...

1 orë e 5 minuta më parë

1 EURO =

1.10

USD

140.07

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.84

CNY

136.44

JPY

70.45

INR

1.51

AUD

3.05

TRY

4.04

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

“Elifi” rrėfen ngjashmėrinė me shqiptarėt

Fama e saj ka kaluar kufinjtë e Turqisë, duke u bërë simbol i femrës në Ballkan e Lindjen e Mesme. Nuk bëhet fjalë për “Miss Turqinë”, por për aktoren e njohur  Tuba Büyüküstün, e cila njihet nga shqiptarët si Elifi në serialin  “Diamante dhe Dashuri, që transmetohet në Televizionin Klan. Në intervistën e fundit, të dhënë pas përfundimit të xhirimeve në serialin “Diamante...

Shėndetėsia

Arrini ndryshimet nė metabolizėm, humbni tre kilogramė pėr tri javė

Nutricistët pohojnë se mjalti ka fuqi të jashtëzakonshme shëruese, ngase i...

VIP

Orinda Huta prezanton djalin e saj

Këngëtarja Orinda Huta, po shijon momentet e të qenurit një nënë. Ajo...

VIP

Rihanna me shumė stil edhe nė plazh (Foto)

Këngëtarja e famshme Rihanna njihet për stilin e saj të...

VIP

Snoop Dogg ndalet nga policia me 442 mijė dollarė kesh nė Itali

Policia italiane i ka konfiskuar gjysmën e parave reperit Snoop Dogg në...

Femra

Si ta shpėtoni thoin e pėlcitur

Thonjtë e bukur dhe të kujdesur nuk janë vetëm zbukurim, por lënë...

Dashuri

Dhimbja nga dashuria mund tė ēojė deri nė vdekje

Çdo gjë që të kujton partnerin, qoftë nëse është kujtim,...

Sport
 • Formacionet zyrtare: Wolfsburg – Bayern Munich

  Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes finale të Superkupës së Gjermanisë, mes Wolfsburgut dhe Bayern Munich. Wolfsburg:: Casteels - Vieirinha, Naldo, Klose, Rodriguez - Guilavogui, Arnold - Caligiuri, De...

  Më Shumë
 • Nuk ėshtė ''fer'' qė Barcelona t'i ketė sulmuesit mė tė mirė nė botė

  Seydoy Keita ka folur për ish skuadrën e tij, Barcelonën. Mesfushori ka thënë se është “joreale” që një skuadër në të njëjtën kohë të ketë sulmuesit...

  Më Shumë
 • Hysaj ftohet menjėherė nga Napoli

  Elseid Hysaj sot i është nënshtruar testeve mjekësore te skuadra e tij e re, Napoli. Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë është përfshirë menjëherë në skuadër...

  Më Shumë

Atp Hamburg, Nadal-Fognini nė finale

Rafael Nadal respekton parashikimet dhe mund thellë numrin 26 të...

57 minuta më parë

Sporti, njė hap para politikės, Rusia njeh pasaportėn e Kosovės

Nuk thonë kot që sporti thyen barrierat. Falë tij edhe Rusia,...

59 minuta më parë

Rrėzohet atletja, paralizohet (Video)

Dramë në botën e atletikës. Sportistja e hedhjes me shkop,...

1 orë e 1 minuta më parë

Enrique befason me formacionin pėr Fiorentinėn

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique edhe një herë tjetër ka...

1 orë e 12 minuta më parë

Bunjaku ia bėn sefte, sa me lehtėsi shėnon (Video)

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

1 orë e 12 minuta më parë

Skėnderbeu masa ekstreme sigurie pėr sfidėn me Milsamin

Këmbanat e alarmit që ranë në Kukësi-Legia kanë...

1 orë e 20 minuta më parë
Opinione

Avokatėt e Depresionit

Shkruan: J. Bradford DeLong Politikanët i përsëritin...

Myslimanėt, nė mes ISIS-it dhe "terroristėve intelektualė"

Shkruan: Armend Halimi  Shteti të luftojë...

Demagogjia pro e contra Gjykatės Speciale

Shkruan: Fatos Aliu Çfarë Gjykate Speciale i duhet...

Evropianizimi i politikės sė Gjermanisė

 ANALIZË Shkruan: Joschka Fischer Një BE më...

Dossier

Letra e 1952/ Ish sekretari i Bajram Currit, pse dėshtoi protokolli i Aleksandrisė pėr shqiptarėt nė vitin 1948

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Gjurmėt nė varr

Gishti i akuzimit publik u drejtua kah një plake. Historianët nuk mund të pajtohen rreth asaj sesi quhej ajo dhe sa vjet kishte Vetëm në vitin 1692 në Salem, Masaçusets, nën akuzën se ishin...

Gjurmėt nė varr

Gishti i akuzimit publik u drejtua kah një plake. Historianët nuk...

Gati ēdo yll ka nga njė planet tė ngjashėm me Tokėn

Gjetja e një planeti tjetër, të ngjashëm me Tokën,...

Dhjetė misteret mė tė mėdha britanike (2)

Udhëheqësit e emisionit “Mystery Map”, Ben Shephard dhe...

Bakteret mund ta kolonizojnė Marsin para nesh

Format tepër rezistente të baktereve mund ta gjejnë...

Auto&Tech
Krijohet ora e parė nė botė pėr tė verbrit (Foto)

Një kompani teknologjike ka krijuar orën e parë në botë të Brailit. Kompania e Koresë së Jugut ‘Dot’, ka krijuar një pajisje që përdor një ekran të Brailit që...

Më Shumë

A po shkon Apple drejt rrugės sė Nokia?

Analistët thonë se Apple do ta humbë dominimin në...

1 orë e 51 minuta më parë

Facebook urdhėrohet tė lejojė pseudonimet nė Gjermani

Një mbikëqyrës i Facbook-ut në Gjermani urdhëroi...

2 orë e 13 minuta më parë

Google Glass u vijnė nė ndihmė mjekėve

Syzet inteligjente të Google janë ende në fazën e...

3 orë e 3 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Raportimi i kėtij gazetari ėshtė i jashtėzakonshėm (Video)

Një gazetar në Birmani ka raportuar nga terreni në mënyrë vërtet të jashtëzakonshme. Birmania prej pak ditësh ndodhet e përmbytur për shkak të rreshjeve të shumta dhe gazetari i...

Më Shumë

Gjimnastėt e mahnitshėm (Video)

Këta të dy kanë vendosur një standart të ri për...

1 orë e 14 minuta më parë

Nėse ke Lamborghini tė gjitha femrat dalin me ty (Video)

Një video e re e postuar në YouTube tregon se si femrat pranojnë...

2 orë e 29 minuta më parë

Punėt e ndyra qė paguhen mirė (Video)

  Nese jeni në kërkim të një pune të...

3 orë e 43 minuta më parë
OK KIDS
Disa nga llojet e kafshėve helmuese

Kobra Cili është dallimi në mesin e kafshëve helmuese? Kafshët helmuese përmbajnë toksinë (helm) në pjesë të trupit të tyre, sikurse lëkura, organet, apo kthimi në...

Me Shume

Miku mė i mirė i njeriut

Kush është miku, apo shoku më i mirë i njeriut? Qeni, me...

A e dini se ...

-E ëma e Adolf Hitlerit, derisa ishte shtatzënë në të,...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...