Kosova Sot

Mjerimi nė ngrehinėn prej balte e dėrrasave

Lajme >

Famijla Rrahimi, e zhytur në varfëri të rëndë Kanë frikë se era mund t’ua rrëzojë shtëpinë dhe t’ua mbytë djalin e vetëm Fizrije Rrahimit i ka rënë mbi supe...

3 orë e 15 minuta më parë

Uji i mrekullive

3 orë e 1 minuta më parë

Policia zvicerane e arreston gabimisht ish pjestarin e UĒK-sė

Një sipërmarrës shqiptar në Kantonin Vaud është...

59 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Ja sa kuponė fiskalė i kanė dorėzuar qytetarėt pėr tre ditė nė ATK

Qytetarë të shumtë ia kanë mësyrë qendrave...

21 minuta më parë

Pranga 26-vjeēarit, seks me dhunė me njė 15-vjeēare

Një vajzë e mitur nga qyteti i Korçës u përdhunua...

25 minuta më parë

Cipras: Nga nesėr, rrugė pėr tė gjithė nė Europė

Greqia ka nisur sot referendumin për të përcaktuar nëse do...

26 minuta më parë

Asociacioni, tema mė e vėshtirė me Serbinė thotė Kryeministri

Kryeministri Isa Mustafa thotë se ende Kosova dhe Serbia kanë...

51 minuta më parë

Rrėfehet familja ku fjetėn ēekėt para vrasjes

Banorët e familjes ku fjetën dy turistët çekë...

52 minuta më parë

Policia zvicerane e arreston gabimisht ish pjestarin e UĒK-sė

Një sipërmarrës shqiptar në Kantonin Vaud është...

59 minuta më parë

1 EURO =

1.11

USD

140.34

ALL

0.71

GBP

1.05

CHF

6.90

CNY

136.56

JPY

70.48

INR

1.48

AUD

2.99

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Nėse do tė mbaheshin zgjedhjet nė fund tė kėtij viti apo fillimin e vitit tė ardhshėm, pėr cilin subjekt politik do tė votonit?

 • PDK
 • LDK
 • VV
 • AAK
 • NISMA
 • Asnjėrėn prej tyre
VIP

Elgit Doda thotė “Dikush tė don” (Video)

Kopmozitori i talentuar nga Shqipëria, Elgit Doda po eksperimenton me shumë sukses edhe si këngëtar. “Dikush të don” është kënga më e re e tuh e publikuar në kanalin e tij muzikor. Kënga është e tipit baladë, dhe fabula e këngës flet për dashurinë e çiftit. Dëgjojeni... (Kosova Sot)

VIP

Era dhe Ledri lansojnė kėngėn ‘Shumė pis’ (Video)

Reperi Ledri Vula dhe këngëtarja Era Istrefi kanë lansuar bashkëpunimin e tyre...

VIP

Nicki Minaj ēmend danezėt (Foto)

Këngëtarja seksi Nicky Minaj ka dhuruar një performancë të nxehtë...

Femra

Ja si duhet t’i trajtoni aknet cistike

Aknet cistike janë të futura thellë në lëkurë, andaj shtrydhja e tyre...

Shėndetėsia

Ushqime tė pėrkryera pėr ditėt e nxehta (Foto)

Zgjojeni organizmin! Pranvera, si dhe ndryshimet e shpeshta të motit, mund të...

VIP

Emina tregon trupin e saj seksi

Emina Cunmulaj është ndër modelet më mira në botë. Për të...

Dashuri

5 shenja qė partneri juaj s'e ka harruar ende ish tė dashurėn

Nëse keni hyrë në një marrëdhënie të re, por diçka ju...

Sport
 • Diamond League, Powell dhe Fraser dominojnė nė Paris

  Diamond League konsumoi raundin e tetë sezonal në mitingun e Parisit ku mungesa më e madhe ishte ajo e Usain Bolt, i detyruar të tërhiqet për shkak të një dëmtimi. Nga mungesa e kampionit olimpik...

  Më Shumë
 • Kili shkruan historinė, fiton Kupėn e Amerikės

  Kili ka shkruar historinë, pasi ka fituar për herë të parë Kupën e Amerikës. Kilianët në finale mposhtën Argjentinën e Lionel Messit. Kili fitoi pas ekzekutimit të penaltive me...

  Më Shumë
 • Ndodh edhe kjo, Messi kėrkohet nga kjo skuadėr

  Drejtori i skuadrës së Antalyasporit, Gultekin Gencer, ka bërë të ditur planet e tij që të nënshkruajë me superyllin e Barcelonas, Lionel Messin, brenda pesë vjetëve të ardhshme. Ekipi i...

  Më Shumë

Prizrenasit, tė gatshėm pėr Ligėn Ballkanike

Skuadra e Bashkimit pret që të jetë pjesë e...

2 orë e 9 minuta më parë

Njė ditė para emocioneve tė mėdha

Përfaqësuesja e Kosovës të hënën do të...

2 orë e 12 minuta më parë

Ky klub gjerman e kėrkon Bernard Berishėn

Mesfushori pejan që aktualisht është pjesë e...

2 orë e 14 minuta më parë

Zvicra dėshmoi se jemi shumė larg

Skuadra e Hajvalisë është rikthyer në Kosovë pas 13...

2 orë e 18 minuta më parë

Podolski pritet me ēaj nė Galatasaray (Video)

Sulmuesi i Arsenalit, Lukas Podolski sot edhe zyrtarisht ka nënshkruar...

12 orë e 35 minuta më parë

Dortmundi fiton 17-0

Borussia Dortmund ka fituar me rezultat 17-0 në Signal Iduna Park ndaj...

12 orë e 52 minuta më parë
Opinione

Historia sekrete e njė marrėveshje historike

Si u hap dera zyrtare për bombardimin e Serbisë Shkruan: Reshat...

Shteti i Kosovės ndėrmjet demokracisė dhe anarkisė

Shkruan: Blerim Burjani PASURIMI PA BAZË ËSHTË NJË NGA...

Mosvotimi i Gjykatės Speciale dhe zgjedhjet e jashtėzakonshme!

Shkruan: Faik Krasniqi  BESNIKËT E THAÇIT VOTUAN...

Njėherė ta lypin votėn, pastaj, kushedi, nesėr, Zot ruana, ta lypin kokėn...!

Shkruan: Riza Greiçevci GJITHË KJO LOJË E PAFYTYRË,...

Dossier

Ēfarė shkruhej pėr ambasadat nė gazetat europiane nė korrik 1990

Shtypi botëror i kohës mbi ngjarjet e 2 korrikut 1990 në Shqipëri "Süddeutsche Zeitung", 4 korrik 1990 Shqiptarët kërkojnë strehë në ambasadat e huaja Boni proteston...

Planeti X

Silver Siti – qyteti me shumė fenomene tė pashpjegueshme

Për Roger Nelsonin, i cili posedon hotelin “Idaho” në Silver Siti, jeta në një qytet të largët (thellë), i ka edhe përparësitë e veta. Hoteli është plot histori dhe qyteti i...

Silver Siti – qyteti me shumė fenomene tė pashpjegueshme

Për Roger Nelsonin, i cili posedon hotelin “Idaho” në...

Alienėt shihen duke thithur ujė deti

Më 23 mars të vitit 1978, 67-vjeçari Joao Inacio Ribeiro ishte...

Gypat 150 000 vjeēar habisin shkencėtarėt kinezė

Në një piramidë misterioze në provincën Qingai të...

Gjirohet balena e rrallė ‘albino’ nė Uellsin e Ri Jugor

Balena ‘albino’, e cila për herë të parë...

Auto&Tech
“2016 Mini Clubman”, “Mini” mė i gjatė dhe mė i gjerė

“2016 Mini Clubman” është bërë edhe zyrtarisht automobili më i gjatë i markës “Mini” që është prodhuar ndonjëherë. Modeli i ri me gjashtë dyer është...

Më Shumë

Fotoaparati nga “Nikon”, “Coolpix 83x”, aq i fuqishėm sa sheh lėvizjet e hėnės

Harroni së përdoruri teleskopin për t’u “zhytur...

1 orë e 56 minuta më parë

Veturat e ardhshme do tė mbrojnė celularin tuaj nga tė nxehtit gjatė verės

Gjatë verës, ekziston mundësia që celulari juaj të...

12 orë e 39 minuta më parë

Ja si e parashikon Mark Zuckerberg tė ardhmen e Facebook-ut

Në të ardhmen, në vend që të postojmë statuse...

19 orë e 43 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Keni provuar shalqi nė skarė? Ja ēfarė thotė kuzhinieri pėr kėtė! (Video)

A keni menduar ndonjëherë se shalqiri mund të piqet në skarë? Natyrisht nuk besoj se mund t’ju ketë shkuar ndërmend kjo ide. Në video shihet se si një kuzhinier e provon një gjë të...

Më Shumë

E pėrpin peshkun tė gjallė, qė t’i lė pėrshtypje tė dashurės (Video)

Peshkun që e fitoi në një lojë pikado, e përpiu...

13 orë e 57 minuta më parë

Nis tė filmojė seancėn e jogės, por ajo qė i shfaqet … (Video)

Një vajzë e re nisi të filmonte seancën e saj të...

19 orë e 59 minuta më parë

Bėri seks me nxėnėsit, ja si reagon mėsuesja e dėnuar (Video)

Kjo video tregon momentin kur një mësuese shpërthen në lot,...

22 orë e 7 minuta më parë
OK KIDS
Pse kanė ėmbėlsirat shije kaq tė mirė?

Shumica e ushqimeve me shije të ëmbël përmbajnë sheqer. Pjesa e përparme e gjuhës ka sensorë të veçantë të quajtur ‘sensorë të shijes’, që detektojnë...

Me Shume

Si rritemi?

Trupi i njeriut është i përbërë nga shumë blloqe...

Fantazmat fluturuese

Materialet: -Kavanoz qelqi të zbrazët; -Ngjitës...

Pjata ime

Sa herë në kuzhinë sallata përgatiti, Një temë...