Kosova Sot

Qindra miliona dėme nga informaliteti

Lajme >

Shteti i dobët, ekonomia mbytet nga paligjshmëria Kosova, terren i përshtatshëm për pastrimin e parave të pista Vetëm një importues, me vetëm një produkt, për vetëm 10 vjet i ka...

1 orë e 48 minuta më parë

Prokurori akuzohet pėr korrupsion

1 orë e 52 minuta më parë

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Schwendiman shprehet i inkurajuar nga themelimi i Speciales

Prokurori udhëheqës i Task Forcës Speciale Hetuese të...

17 minuta më parë

Vritet 73-vjeēari nė Kurbin pėr gjakmarrje

Një 73-vjeçar është qëlluar mëngjesin e...

20 minuta më parë

Zyrtare: 4 tė vdekur, njė i humbur, 46 tė lėnduar nga pėrmbytjet nė Tetovė

Si pasojë e vërshimeve në Tetovë deri më tani...

42 minuta më parë

11-vjeēari qė mbanė gjashtė anėtarė tė familjes duke shitur misėr

Janë fëmijët punëtorë, që të detyruar nga...

44 minuta më parë

Vazhdon gjykimi ndaj Oliver Ivanoviqit

Gjykimi ndaj liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviqit dhe katër...

1 orë e 5 minuta më parë

Shoferin e zė gjumi, 5 tė lėnduar nė Vlorė

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mëngjesin e...

1 orë e 12 minuta më parë

1 EURO =

1.09

USD

139.41

ALL

0.70

GBP

1.06

CHF

6.80

CNY

135.65

JPY

70.02

INR

1.49

AUD

3.04

TRY

4.02

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush ėshtė kryeservili mė i madh ndaj shefit tė partisė nė politikėn kosovare?

 • Enver Hoxhaj (PDK)
 • Hajredin Kuēi (PDK)
 • Bekim Ēollaku (PDK)
 • Arban Abrashi (LDK)
 • Kujtim Shala (LDK)
 • Haki Rugova (LDK)
 • Ardian Gjini (AAK)
 • Ylli Hoxha (VV)
 • Bilall Sherifi (Nisma)
 • Tė tjerė
VIP

Kush ėshtė mashkulli misterioz me tė cilin po flirton Rita? (Foto)

Që nga ndarja nga i dashuri Ricky Hil, Rita Ora po e shijon në maksimum të qënit single. Por në fotot më të fundit të sjella nga Dailymail, artistja me origjinë shqiptare mund t’ia ketë vënë syrin dikujt tjetri. 24 – vjeçarja ndodhet me pushime në Ibiza ku u fotografua në shoqërinë e disa miqve të saj. Ajo që bie në sy nga këto foto është mënyra sesi Rita qëndron pranë një mashkulli...

VIP

Ku mund tė shkojė Luana pas TCH? (Foto)

Tashmë dihet që Luana Vjollca nuk do të jetë më prezantuesja...

Shėndetėsia

Ilaēi qė bėn ēudi te thembrat e pėlcitura

Kur shputat janë në pyetje, problemi më i shpeshtë janë thembrat e...

Femra

Preparat kundėr rrudhave rreth syve

Nëse jeni duke e kërkuar një zgjidhje për rrudhat rreth syve, atëherë...

VIP

Publikohet 'All in' nga Besa (Video)

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka publikuar projektin më të ri muzikor të...

Shėndetėsia

Ja ēfarė ndodh me trupin nėse ēdo ditė konsumoni fara tė lirit

Ky ushqim me plot të drejtë quhet edhe si superushqim. Farat e lirit janë pjesë...

Dashuri

9 gjėra qė secila grua duhet t’i dijė pėr burrin e saj

 Leximi i gjërave të reja do të duhej t’ju shërbejë si...

Reēeta

“Smoothie” tropikal me kurkumė

Kjo përzierje me përbërës freskues është shumë freskues,...

Sport
 • Lideri i ri i Prishtinės

  Yll Kaçaniku edhe zyrtarisht pjesë e klubit bardhekaltër   “Kam pasur shumë oferta, por unë kam vendosur të vij në Prishtinë, të bëhem lider i këtij klubi, si brenda ashtu edhe...

  Më Shumë
 • Zhdrella i Ferronikelit

  Mentor Zhdrella vendos t’i bashkohet kampionit Katër herë futbollisti më i mirë në Kosovë, Mentor Zhdrella, ka vendosur t’i bashkohet Ferronikelit, duke lënë Prishtinën. Ai pritej që...

  Më Shumë
 • Triumfon Arton Ajvazi

  Gara Drag Race në automobilizëm Interesim i madh i shikuesve në Sllatinë Arton Ajvazi është fitues i garës më të madhe automobilistike (Drag Race), e cila gjatë dy ditëve të...

  Më Shumë

Mediat e huaja zbulojnė transferimin e ri tė Sigal Prishtinės

Pas Gjorgji Çekovskit, Yll Kacanikut dhe Gëzim Morinës,...

10 orë e 50 minuta më parë

Pogba nėnshkruan me Patrick

24 vjeçari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me...

11 orë e 27 minuta më parë

'Unė jam trajneri, jo mediat'

Trajneri i Bayern Munchen, Pep Guardiola i ka treguar lojtarëve të...

11 orë e 34 minuta më parë

Mėrgim Mavraj kėrcėnon Serbinė

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj pritet të...

12 orë e 3 minuta më parë

Kundėrpėrgjigja e veēantė e portierit ndaj tifozėve kundėrshtar

Futbolli argjentinas shpesh vihet në qënder të vëmendjes...

13 orë e 16 minuta më parë

Guardiola: Unė jam trajneri, jo mediat

Trajneri i Bayern Munchen, Pep Guardiola i ka treguar lojtarëve të...

13 orë e 33 minuta më parë
Opinione

Edhe tė sėmurėt psikikė janė bėrė politikanė

Shkruan: Flora Morina  Kësaj skene politike i ka dalë...

Koalicioni PDK-LDK me ditė tė numėruara

Shkruan: Blerim Burjani  Pushteti në kurriz të...

Ja pse nuk mund tė ribėhet LDK-ja!

Shkruan: Florim Zeqa Një parti që po fundoset LDK-ja Rugoviane...

Lufta e Hillary-s kundėr kapitalizmit tremujor

Shkruan: Edward Luce E vëmendshme ndaj ideve të reja Ajo po...

Dossier

E panjohur/ Letra e 1951-shit / Kryengritja e Shqipėrisė sė Mesme, a e ndezi luftėn Esat Pashė Toptani kundėr Princ Vidit?!

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë...

Planeti X

Nata kur ėshtė raportuar pėr shumė raste tė UFO-ve nė Amerikė

Zakonisht, kur njerëzit thirrin për të raportuar në Qendrën e UFO-ve, këta të fundit e marrin qytetin më të afërt dhe aty e lokalizojnë rastin, qoftë kjo edhe vetëm sa për...

Nata kur ėshtė raportuar pėr shumė raste tė UFO-ve nė Amerikė

Zakonisht, kur njerëzit thirrin për të raportuar në...

Pylli nė Rumani, qė krahasohet me “Trekėndėshin e Bermudės”

Universi është i mbushur me mistere, të cilat sfidojnë...

Pantera misterioze

Me vite të tëra kanë qenë të pranishme thashethemet...

Zbulohet njė krijesė e panjohur gjigante!

Në thellësinë prej rreth 1,5 km në ujërat e Arktikut,...

Auto&Tech
Aplikacioni qė lejon dėrgimin e mesazheve pa lidhje interneti

Në mars të vitit të kaluar, për herë të parë një aplikacion mundësoi dërgimin e mesazheve pa lidhje interneti. “Firechat” u mundëson përdoruesve të dërgojnë...

Më Shumë

Kina ndėrton super teleskopin

Një radio teleskop, me një sipërfaqe pranuese me dimensione...

12 orë e 55 minuta më parë

Japonezėt ‘gjuajnė’ me lazerin me tė fortė nė histori

Hulumtuesit japonezë në Universitetin Osaka të enjten kanë...

12 orë e 58 minuta më parë

Windows 10 vs Windows 8: Si krahasohen pėr nga performanca?

  Është ende herët për të dhënë...

17 orë e 3 minuta më parë
KOSOVA SOT TV
Momenti kur rrėzohen 2 vinēa nė Holandė dhe lėnė 20 tė lėnduar (Video)

Të paktën 20 persona mendohet të kenë marrë lëndime, pasi që dy vinça u rrëzuan mbi disa shtëpi në Holandë, kanë raportuar mediat holandeze Incidenti ka ndodhur në fshatin...

Më Shumë

Qeshni me lot: Dhėndrit i ikėn truri…(Video)

Ky dhëndër duket se nuk e mori me humor një shaka që po i...

12 orë e 47 minuta më parë

Njihuni me fshatin italian tė fshehur mes shkėmbinjve (Video)

shati Furore në Itali, është një perlë e...

13 orë e 17 minuta më parë

Bėn si gangster por has nė hundėlesh: E rrahin dhe turma e pėrqesh (Video)

Të shumtë janë njerëzit që kanë mbushur...

14 orë e 32 minuta më parë
OK KIDS
Sigurisht nuk e keni ditur!

-Më 1889, mbretëresha e Italisë, Margherita Savoy, porositi një picë, duke shënuar shpërndarjen e parë të saj. -Bishti i një maceje përmban thuajse 10 % të të gjithë eshtrave...

Me Shume

Pse mbeten balonat pa ajėr?

Goma është më e dendur se shumë materiale tjera. Por...

Lulet gjigande me faculeta

Këto lule gjigande me faculeta janë të mahnitshme për...

Kompjuteri

Në kompjuter unë mësoj, Botën time unë...