Kosova Sot

Mafio-oligarkėve po u shtrėngohet laku nė fyt

Lajme >

"Qytetarët e Kosovës duhet ta kuptojnë njëherë e mirë se janë ata që me votën e tyre duhet ta rrëzojnë krimin nga pushteti dhe se kjo është forma e vetme dhe s'ka asnjë...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Njė plazh shqiptar, nė mesin e mė tė mirėve nė Evropė

“Ne ju sjellim një përzgjedhje të plazheve më të...

EULEX-i e nis ligjėrisht mandatin e ri, do tė merret me 100 raste

Nga e mërkura, EULEX ka mandat për të vazhduar punën...

Publikohet fotoja e adoleshentes qė u vra nė gjumė

Është publikuar fotografia e 13 vjeçares izraelite e cila u...

Shteti ka paguar 800 mijė euro pensione pėr njerėz tė vdekur

Në Kosovë mund të vdesësh por shteti të jep pension....

4 burra rrahin njė grua nė Berat, por policia nuk i pranon denoncimin

Sonte në emisionin investigativ “STOP”, në Klan...

Prej nesėr vlejnė rregullat e reja tė trafikut nė rrugėt e Maqedonisė

Nga 1 korriku (e premte) do të fillojë të zbatohet regjimi veror...

Helmut Kohl: BE-ja nuk duhet t’ia pėrplas derėn Britanisė pas Brexit

Ish-kancelari gjerman Helmut Kohl ka paralajmëruar udhëheqësit e...

1 EURO =

1.11

USD

134.30

ALL

0.83

GBP

1.08

CHF

7.38

CNY

114.37

JPY

75.03

INR

1.49

AUD

3.20

TRY

4.08

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

  Kush mendoni se janė institucionet mė tė korruptuara?

  • Presidenca
  • Parlamenti
  • Qeveria
  • Gjykatat
  • Prokuroritė
  • Komunat
  • Shėndetėsia

   Tė dashurat denoncojnė tė dashurin e martuar

   Një ish-polic i martuar ka dalë para gjykatës për t’i...

   VIP

   Pushtoi Rusinė (Foto)

   Bella Hadid hijeshon ballinën e revistës "L'Officiel Russia" . Bella Hadid shfaqet me një trup që ta ndalë frymën, për ballinën e revistës "L'Officiel Russia", për numrin që paraqitet gjatë muajve korrik/gusht. Bukuroshja e lezetshme 19 vjeçe ka treguar goxha lëkurë përmes fustanit të saj që kishte veshur, derisa flokët e saj brune i kishte rregulluar në një bishtalec të mbledhurën majë...

   VIP

   Era paralajmėron bashkėpunim me...(Foto/Audio)

   Jon Tarifa si duket ka qenë ‘misit’ i një interviste të Era Istrefit...

   Femra

   Thuajini lamtumirė vetullave tė holla! Rikthehet moda e viteve '60

   Mjaft më me vetulla të holla! Rikthehet moda e viteve '60. Vetullat e...

   VIP

   Publikohet me videoklip balada e re nga Rihanna (Video)

   Rihanna me këngë për kolonën zanore të "Star Trek...

   Shėndetėsia

   Ilaēi popullor kundėr baktereve nė lukth dhe jo vetėm

   Fiku në vajin e ullirit janë ilaçi më i mirë për bakteret në...

   Shėndetėsia

   Pėrse duhet tė hani mė shpesh speca

   Specat janë perime të pasura me shumë përbërës ushqimorë dhe...

   Shėndetėsia

   Tri fshehtėsi, me tė cilat kurrė nuk mbeteni tė uritur

   Humbja drastike në peshë kërkon edhe masa drastike, si kontrollin e ushqimeve dhe...

   Femra

   Dhjetė trendėt e grimit, qė me siguri do tė jenė tė mirėseardhur pėr ju

   Në mënyrë që të grimoseni sa më mirë, keni nevojë për...

   Sport
   • Tifozi hyn nė fushė, por nuk arrin ta takoj Ronaldon (Video)

    Cristiano Ronaldo duket se është futbollisti më i adhuruar i evropianit të futbollit. Edhe në takimin me Poloninë është futur në fushë një tifozë, i cili kishte për synim të...

    Më Shumë
   • Portugalia “bombardon” Poloninė (Video)

    Renato Sanches ka shënuar super gol, në minutën e 33 të takimit për të barazuar shifrat në 1-1.   (Kosova Sot)

    Më Shumë
   • Federata finlandeze ndan rreth 400 bileta pėr tifozėt kosovarė

    Federata e Futbollit e Finlandës ka vënë në shitje biletat për tifozët kosovar për ndeshjen Finlanda-Kosova, që zhvillohet më 5 shtator në qytetin Turku, në kuadër të kualifikimeve...

    Më Shumë

   Goli i Lewandowskit nė histori tė EURO (Video)

   Goli i Robert Lewandowskit i shënuar pas 100 sekondave ndaj...

   Poloni – Portugali, shėnon Lewandowski (Video)

   Robert Lewandowski ka shënuar për epërsinë e Polonisë...

   Zhvishet Xherdan Shaqiri, ja arsyeja (Foto)

   Futbollisti Xherdan Shaqiri, është shfaqur i zhveshur por i mbuluar...

   Formacionet zyrtare: Polonia - Portugalia

   Polonia: Fabianski; Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk; Blaszczykowski,...

   Euro 2016, garė e ashpėr pėr “Kėpucėn e artė” – ashtu edhe pėr titull

   Derisa “Euro 2016” po futet në fazën finale, gara...

   Njė lajm i mirė pėr futbollin kosovar vjen nga UEFA

   Feniksi edhe zyrtarisht do të marrë pjesë në garat...

   Opinione

   NATO-ja pas ‘Brexit’-it

   Shkruan: Bogdan Klich Perëndimi ballafaqohet me një...

   Ēėshtja e SHIK-ut

   Shkruan Haki Bunjaku Është ndër çështjet më...

   Bajram, Adem Jashari dhe Car Llazari nuk janė tė njėjtė

   Shkruan: Faton Mehmeti 627 vjet pas vrasjes së tij, serbët e...

   Interesat e Kosovės nuk mbrohen me kėtė kastė politike nė pushtet

   Shkruan Skënder Mulliqi Barrikada "Rojat e urës",...

   Dossier

   Dashuria gay shqiptaro-hungareze qė u mbyll me dramė

   Koleksioni i Fotografive të Bajazid Dodës Maqedoni 1907 Bajazid Elmaz Doda është lindur rreth vitit 1888 në fshatin malor Shtirovicë të Rekës së Epërme (Maqedoni) ku edhe ka kaluar...

   Planeti X

   Krijesat misterioze tė regjistruara me kamerė dhe tė vėrejtura nė jetėn reale!

   Kur flitet për krijesat misterioze, shumica prej nesh ato i ka parë vetëm në film, apo në ëndrra. Megjithatë, disa prej tyre janë vërejtur edhe në jetën reale, transmeton gazeta Kosova Sot...

   Krijesat misterioze tė regjistruara me kamerė dhe tė vėrejtura nė jetėn reale!

   Kur flitet për krijesat misterioze, shumica prej nesh ato i ka parë...

   Gjenden piramida antike edhe nė Havai?

   Prejse është bota me njerëz, ka pasur të tillë që...

   Rusia apelon te aleatėt e saj qė tė pėrgatiten pėr luftė kundėr alienėve?!

   Një raport jo i rëndomtë, i përgatitur nga Komiteti...

   Filmi i ri dokumentar sjell si dėshmi trupin e njė alieni

   Këtë muaj pritet që të shfaqet për herë të...

   Auto&Tech
   Mos i pranoni kėto kėrkesa pėr miqėsi nė Facebook (Video)

   Nëse merrni një kërkesë për miqësi në Facebook nga dikush me të cilin jeni tashmë miq në rrjetin social, shanset janë se ai është një virus. Ne patëm paralajmëruar...

   Më Shumë

   “Breshka” e Hitlerit e vitit 1943 nė shitje pėr 350 mijė dollarė

   KdF-Wagen ishte ekzemplari i parë i Volkswagen Beetle, tek ne i njohur si...

   "Microsoft" i paguan dhjetė mijė dollarė njė gruaje nė Kaliforni

   "Microsoft" ka rënë dakord që t’i paguajë...

   Zyrtarizohet ZTE Nubia Z11

   Më në fund ZTE Nubia Z11 bëhet zyrtare. Kompania prezantoi...

   KOSOVA SOT TV
   E pabesueshme! Ja se si lufton kjo 76-vjeēare (Video)

   Kjo grua ka moshën e gjysheve tuaja, por ajo ka një talent të veçantë. 76-vjeçarja nga India Jugore njihet si mjeshtër e arteve marciale, saktësisht Kalaripayattu-s, transmeton gazeta Kosova Sot...

   Më Shumë

   Qeni hynė nė librin e Guinnessit i shpėrthen 100 balona (Video)

   Ky qenë nga Kalifornia ka shpërthye 100 balona për vetëm...

   E bind vajzėn tė shkojnė tek avioni privat, por ja ēfarė ndodh (Video)

   Një amerikan i ri, Coby Persin, i njohur për rrengjet e tij,...

   Shikoni se si kjo vogėlushe mundohet ta puthė njė bebe tė porsalindur (Foto+Video)

   Kjo vajzë e cila ende nuk  i ka mbushur 1 vjet takohet me...

   OK KIDS
   Fakte interesante tė kafshėve

   Këto janë disa fakte interesante për kafshë: Qentë Qentë janë kafshë të mëdha familjare, si dhe punëtorë të besueshëm, transmeton gazeta Kosova Sot...

   Me Shume

   Disa fakte interesante pėr bananen

   Faktet interesante për pemë e perime janë interesant për...

   Eksperiment me gur dhe ujė(Foto)

   Të eksperimentosh është nj gjë e mirë sepse zbulon...

   Vera

   Kaloi dimri Erdhi vera Me lulëzim Çelën lulet,...

   >