S’ka më netë pa gjumë! Triku i mrekullueshëm se si ta vendosni në gjumë menjëherë beben tuaj (Video) - TV - Kosova Sot
S’ka më netë pa gjumë! Triku i mrekullueshëm se si ta vendosni në gjumë menjëherë beben tuaj (Video)

S’ka më netë pa gjumë! Triku i mrekullueshëm se si ta vendosni në gjumë menjëherë beben tuaj (Video)

Një metodë krejtësisht e re që do t’i ndihmojë prindërit e rinj që të flenë rehat është zbuluar nga një teze e re e cila e vendos mbesën e saj në gjum për pak sekonda, shkruan Daily Mail, transmeton Kosova Sot Online.

Video e cila është shikuar rreth 3 milion here, tregon se si Lauren Session 31 vjeçare, nga Belleville në Amerikë, e vendos mbesën e saj tri javëshe në gjumë me zhurmën e rubinetës së ujit lëshuar.

Zhurma e lehtë e ujit duket se e qetëson atë dhe kështu Amira bukuroshe flen menjëherë.

Image

 

Lauren e ka mbajtur mend këtë trik të vjetër përderisa është përkujdesur për motr ën e saj kur ka qnë e vogël.

Ajo thotë: Nuk jam kujdesur për një bebe që pothuajse pesë vite dhe kjo bebe ishte  mjaft e bezdisshme sepse i mungonte nëna e saj kurse unë nuk kasha fjetur ende që prej 12 orëve punë që kisha.

Image

Që ngam omenti që ajo e ka postuar videon në internet, ajo ka marrur shumë mesazhe nga prindërit tjerë duke i’u falendëruarasja për këtë trik.
“Kjo është e paparë, nuk ma kamarrur mendja që video do të klikohej rreth 3 milion here dhe do të kisha mbi 500 kërkesa miqësie dhe shumë pëlqime dhe shpërndarje të videos”, tha ajo.

(Kosova Sot)

16 orë e 40 minuta më parë
19/10/18