Shikoni momentin se si dadoja e ndalon hajduten duke vjedhur (Foto/Video) - TV - Kosova Sot
Shikoni momentin se si dadoja e ndalon hajduten duke vjedhur (Foto/Video)

Shikoni momentin se si dadoja e ndalon hajduten duke vjedhur (Foto/Video)

Momenti kur një dado në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës mori vëmendjen përderisa ajo iu sul hanjit e cila tentoi të vjedhte disa pako nga posta, dhe për fat kamera e sigurisë e ka kapur tërë ngjarjen, trasnmeton Kosova Sot Online. 'Rambo nanny': The dramatic moment nanny Kate Anderson (above)  took matters into her own hands to chase down a package thief was caught on surveillance camera in Washington state

Kate Anderson ka qenë në dijeni se për një pako që do të vinte me postë në më mëngjesin e 29 Nëntorit, e cila punon për familjen Smith në Everet.

Por pas dhjetë minutave kamera e sigurimit nga jashtë e kap një makinë e cila ndalet para shtëpisë, dhe dadoja Anderson e vëren këtë.

Ajo e vëren se si një femër zbrit nga makina dhe ofrohet tek hyrja e shtëpisë.

“E pashë atë ti ngarkonte dhe të largohej me paketën. Dhe e dija, thash me vete “ Oh Zot, ajo po e merr atë, kështu unë menjëherë vrapova pas saj.

Në video shihet se si hajdutja ishte duke u larguar me pako dhe duke tentuar të hipte në makinë, ajo bie jashtë saj. Ajo tenton të vrapojë përsëri por dadoja mbërrin jashtë dhe fillon ti drejtohet asaj: “çfarë dreqin je duke bërë? Çfar1ë po mundohesh të vjedhësh”

Dhe kështu ajo e zë hadjuten dhe e kap para se ajo të ikë dhe e tërheq.The woman snatches the package from the porch and tries to run back to the SUV to fleeShe falls out of the SUV when Anderson comes running out of the home yelling at the woman

Për më shumë, shikojeni videon më poshtë:

(Kosova Sot)

 

10 orë e 4 minuta më parë
22/10/18