JA CILAT JANË TOP VIDEOT E YOUTUBE-S PËR VITIN 2017 - TV - Kosova Sot
JA CILAT JANË TOP VIDEOT E YOUTUBE-S PËR  VITIN 2017

JA CILAT JANË TOP VIDEOT E YOUTUBE-S PËR VITIN 2017

YouTube ka zbuluar dhjetë videot më të mira  të 2017-ës, duke përfshirë karaoke të Ed Sheeran dhe një montazh shtatë minutash të të shtënave të mahnitshme ping pong 'trick'.

Lista e këtij viti përfshin klipin e mahnitshëm Super Bowl të shfaqjes së gjysmëvjetorit të Lady Gaga dhe momenti i qeshur në një intervistë e BBC News.

Videoja më e mirë e vitit 2017 ishte një shfaqje e çuditshme televizive aziatike 'The Mask Singer', në të cilën garuesit performojnë ndërsa mbanin kapelë të përpunuar.

Klipi ka mbledhur 183 milionë shikime që kur është postuar në qershor dhe tregon një konkurent të veshur me një kostum të bardhë e zi që këndon një këngë Taivanese.

Në total, dhjetë videot në listën e trendeve, të cilat marrin parasysh pikëpamjet, pëlqimet dhe komentet, grumbulluan më shumë se 633 milionë shikime, duke u rritur me 83 milionë në dhjetë të fundit të 2016-ës.

Ata janë shikuar për gjithsej 40 milionë orë nga shikuesit në të gjithë globin, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Shkoni poshtë videot sipas renditjes:

1) Until We Will Become Dust – Oyster Masked | THE MASK SINGER 2

2) ED SHEERAN – Shape of You | Kyle Hanagami Choreography 

 

3) Ping Pong Trick Shots 3 | Dude Perfect

4) Darci Lynne: 12-Year-Old Singing Ventriloquist Gets Golden Buzzer – America's Got Talent 2017

 

5) Ed Sheeran Carpool Karaoke

6) Lady Gaga's FULL Pepsi Zero Sugar Super Bowl LI Halftime Show | NFL

7) 'INAUGURATION DAY' —A Bad Lip Reading of Donald Trump's Inauguration

8) History of the entire world, i guess

9) In a Heartbeat – Animated Short Film

10) Children interrupt BBC News interview – BBC News

 

(Kosova Sot)

1 orë e 25 minuta më parë
12/11/18