Zbulohet një video e nënës së Çiljetës, e pabesueshme çfarë bënte kur ishte 18 vjeçe - VIP - Kosova Sot
Zbulohet një video e nënës së Çiljetës, e pabesueshme çfarë bënte kur ishte 18 vjeçe

Zbulohet një video e nënës së Çiljetës, e pabesueshme çfarë bënte kur ishte 18 vjeçe

Një nga këngëtaret më të njohur dhe më të pëlqyera nga publiku shqiptar, është edhe Çiljeta Xhilaga.

Por duket se të gjithë këtë talent për muzikë, ajo e ka të trashëguar nga nëna e saj e cila në rini ka qenë po ashtu këngëtare.

Në një video të publikuar në Facebook, nëna e Çiljetës shfaqet duke interpretuar një këngë popullore.

“Kenaqesi tju percjell kengen time te pare ne moshen18 vjece ‘Cen Kavaja.”Ne Asamblin e kengeve e valleve Tirane.Flm Robert Bytyci qe je nje koleksionist i mire dhe me ra ne dore ky kujtim..”, shkruan ajo.

(Kosova Sot)

8 orë e 55 minuta më parë
19/09/18