Nuk e nominuan për çmim, Rebelohet keq Rozana Radi: Mos luani bixhoz me artin tim… - VIP - Kosova Sot
Nuk e nominuan për çmim,  Rebelohet keq Rozana Radi: Mos luani bixhoz me artin tim…

Nuk e nominuan për çmim, Rebelohet keq Rozana Radi: Mos luani bixhoz me artin tim…

Kengetarja e njohur Rozana Radi njihet per sensin e saj kritik. Ajo ka reaguar keq me perzgjedhjen e Akademise Kult e cila jep çmime vjetore në disa kategori ka publikuar listën e këngëve të nominuara për ‘këngën e vitit’.

Por kete vit mungon emri i Rozana Radit dhe këngës ‘Ma thuaj ti’, e cila ishte fituesja e ‘Kënga Magjike 2016’.

Rozana është rebeluar lidhur me këtë çështje dhe e ka shprehur gjithë indinajtën e saj me anë të një statusi në Facebook ku shkruan se askush nuk duhet të luaj bixhoz me artin e të tjerëve.

Image

 

 (Kosova Sot)

14 orë e 11 minuta më parë
23/10/18