Kosova Sot

Maqedonia e krizave tėrheq shumėfish investime mė tepėr se Kosova

Lajme >

Dështim total në agjendën ekonomike Politikat e gabuara mbajnë larg investitorët e huaj Specialisti i ekonomisë, Milazim Abazi, bankier, tha se arsyeja kryesore pse në Maqedoni ka së paku 10 fish më...

Paparazzi

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

 • PTK images

Editoriali

Clapper: Spastrimet nė ushtrinė turke po ndikojnė nė luftėn kundėr ISIS-it

Spastrimet që autoritetet turke po i bëjnë ushtrisë pas...

Arrestohen tre persona tė dyshuar pėr ‘trafikim me njerėz'

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...

Arifi: Demarkacioni nuk do t’ju shpėtojė nga Specialja

Avni Arifi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,...

Australia nuk mbėshtetet ish-kryeministrin e saj pėr sekretar tė OKB-sė

Qeveria e Australisë vlerëson se ish-kryeministri dhe anëtari i...

Shkarkohet nga detyra kreu i Policisė Rrugore nė Shqipėri

Kreu i Policisë Rrugore është larguar nga detyra. Shkak duket se...

Iu vazhdohet mandati 17 prokurorėve tė EULEX-it

Këshilli Prokurorial i Kosovës unanimisht ka vendosur për...

Arrestohen njė burrė dhe njė grua pėr prostitucion nė Gjilan

Dje në Gjilan rreth orës 14:00 janë arrestuar një...

Hoxha shqiptar: Femrat qė heqin vetullat nuk janė tė ndershme

Ligjërimi i hoxhës nga Maqedonia, Omer Bajrami i shpërndarë...

1 EURO =

1.11

USD

133.40

ALL

0.84

GBP

1.08

CHF

7.37

CNY

114.88

JPY

74.39

INR

1.48

AUD

3.35

TRY

4.07

AED

Botimi i sotëm

PTK images

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

Kush mendoni se mė sė shumti i frikėsohen dekriminalizimit dhe reformės nė drejtėsi?

 • Politikanėt
 • Qeveritarėt
 • Gjykatėsit dhe prokurorėt
 • Mafio-biznesmenėt

   Pėrleshje nė Gjilan, plagosen dy tė rinj

   Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy të rinj...

   VIP

   Dikur e mbulonte, tash ia sheh hairin (Foto)

    Elsa Hosk e pranon se e kishte urryer prapanicën e saj Bukuroshja nga brendi i veshjeve të famshme “Victoria's Secret Angel”, modelja Elsa Hosk, mund të ketë një ndër trupat më të mirë që kanë të bëjnë në këtë biznes, por bukuroshja me prejardhje nga Suedia ka bërë me dije se dikur kishte urryer trupin e saj, më saktësisht fundshpinën e saj, madje aq shumë saqë e kishte fshehur nën rrobat e saj,...

   VIP

   Rita, mahnitėse edhe nė stil latin (Foto)

   Këngëtarja e famshme me prejardhje botërore, Rita Ora definitivisht ka vendosur...

   Shėndetėsia

   Qė nesėr, ēdo mėngjes konsumoni nga njė lugė vaj ulliri

   Vaji i ullirit tash e moti përdoret në shumë mënyra. Kuptojeni pse për...

   Femra

   Maska me dy pėrbėrės qė eliminon shenjat e zeza nė lėkurė

   Shenjat e zeza janë kryesisht të vogla dhe zakonisht kanë tendencë të...

   VIP

   Bebe Rexha publikon kėngėn e re me Martin Garrix (Video)

   Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore ka publikuar këngën e...

   VIP

   E bardha nė tė zeza (Foto)

   Aktorja bionde ka përshëndetur adhuruesit e saj pas kthimit nga pushimet në...

   Shėndetėsia

   5 kilogramė minus pėr 10 ditė

   Tashmë keni provuar disa dieta, por nuk kishin sukses? Keni metabolizëm të...

   Dashuri

   Pse disa meshkuj mendojnė se u pėlqejnė tė gjitha femrave?

   Një mashkull hyn në një kafene dhe sheh një femër të bukur duke i...

   Sport
   • Ēfarė po i mungon Sarri-t?

    Nga idhull, tani Gonzalo Higuain është kthyer në një tradhtar në Napoli dhe jo vetëm për popullin napolitan dhe presidentin Dino De Laurentiis, por me sa duket edhe për trajnerin Maurizio Sarri, i cili ka...

    Më Shumë
   • Nisin bisedimet Arsenal-Mustafi

    Televizioni i besueshëm sportiv, "Sky Germany" ka dhënë lajmin se sot do të nisin bisedimet mes Arsenalit dhe Shkodran Mustafit. Agjenti i Mustafit do të takohet me drejtues të lartë të Arsenalit...

    Më Shumë
   • Zyrtare: Schweinsteiger i jep fund karrierės me kombėtaren gjermane (Foto)

    Mesfushori i Manchester Unitedit, Bastian Schweinsteiger ka konfirmuar pensionimin nga kombëtarja e Gjermanisë. Futbollisti 31-vjeçar dha para pak minutash njoftimin e vet zyrtar nëpërmjet një postimi në...

    Më Shumë

   Alaba i mahnitur nga Ancelotti

   Carlo Ancelotti është njeriu i duhur për Bayern Munich-un. I...

   Kombėtarja po bėhet!

   Justin Doellman dhe Shawn Jones bashkohen me pjesën tjetër të...

   Mancini do tė punojė pėr tė pėrmirėsuar Inter-in

   Roberto Mancini hodhi edhe një herë tjetër poshtë...

   Pogba kopjon Higuainin, teste mjekėsore fshehurazi

   Paul Pogba po vepron në të njëjtën...

   Wenger thur lavde pėr Granit Xhakėn

   Trajneri i Arsenalit Arsene Wenger ka komentuar për paraqitjen e...

   Statistika tė jashtėzakonshme tė Xhakės nė ndeshjen e parė me Arsenalin (Foto)

   Mesfushori kosovar Granit Xhaka mbrëmë ka debutuar me fitore 2-1...

   Opinione

   Fjalimi mė i rėndėsishėm i Bill Clinton-it

   Shkruan: E.J. Dionne Jr. Në mbështetje të kandidaturës...

   Feministet po e lėkundin udhėheqjen patriarkale?

    Shkruan: PhD- kandidate Salihe Salihu Shtetet e Bashkuara të...

   "Kofsh shnosh dhe e mbrama me hair Hashim Thaēi!"

   Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani Pas vizitës së Hashim...

   Fati i Turqisė gjendet nė duart e Erdogan-it

   Shkruan: David Gardner Trauma pas puçit të dështuar ISIS...

   Dossier

   Prej kėtij njeriu bota na quan “Albania”

   Prejardhja e saktë e tij nuk dihet. Disa thonë se ishte romak, të tjerë thonë, helen, por nisur nga emri ‘Ptolemy’, ai mund të ketë qenë me prejardhje nga Ptolemenjtë e periudhës së...

   Planeti X

   Zbulohet njė fenomen i ēuditshėm rrezatimi mes yjeve xhuxhė

   Hulumtuesit, tash e një kohë të gjatë, kanë qenë në dijeni të ekzistencës së sistemit të yjeve ‘AR Scorpio’, megjithatë, vetëm së fundmi e kanë kuptuar që...

   Zbulohet njė fenomen i ēuditshėm rrezatimi mes yjeve xhuxhė

   Hulumtuesit, tash e një kohë të gjatë, kanë qenë...

   Misteri i skuqjes sė liqenit qė dikur ishte i gjelbėr

   Ngjyra e gjelbër nuk është e përshtatshme për një...

   A fshihet ilaēi i 'rinisė sė pėrjetshme' nė statujat e ishullit tė pashkėve?

   Duket që dëshira e njerëzve për zgjatjen e periudhës...

   Njė formė e ēuditshme vėrehet nė qendėr tė ‘Rrugės sė Qumėshtit’

   Kur astronomi Dustin Lang kishte postuar fotografitë që ai e kishte...

   Auto&Tech
   Vjen “Hyundai” me hidrogjen

   Në kompaninë koreane konsiderojnë se kjo është një garë sportive dhe mundësi ideale për promovimin e të arriturave teknologjike në fushën e vendosjes së hidrogjenit në motorin e...

   Më Shumë

   Loēkamani “C1 Furio”

   Ky është “Citroen C1 Furio”. Për qëllim ka...

   Ky ėshtė avioni mė i sofistikuar nė botė (Foto)

   Aeroplani luftarak amerikan F-35, është prodhuar për luftime...

   “Windows 10” edhe sot ėshtė falas, nga nesėr duhet ta blini- ja si mund ta instaloni

   Duke nisur që nga dita e nesërme “Windows 10” nuk mund...

   KOSOVA SOT TV
   E kap tė dashurin duke e tradhtuar me njė femėr, ja reagimi i saj (Video)

   Ky është momenti kur një vajzë mbetet pa fjalë, pasi e kap të dashurin duke e tradhtuar. Vajza iu drejtua personave të kanalit “Si të kapësh një tradhtar” në YouTube dhe ata i...

   Më Shumë

   Pasagjeri rrah me grushta tre policė nė aeroport (Video)

   Një britanik nuk e përmbajti veten kur forcat e sigurisë në...

   Lamborghini tėrheqė rimorkion me dhi (Video)

   Tani me të vërtetë pamë gjithçka, edhe momentin kur...

   OK KIDS
   Cili akull shkrihet mė shpejtė?

   Si të veproj? Merrni dy gota të ujit boshe. Njërën prej tyre mbusheni me ujë, kurse tjetrën jo. Në të dyja gotat hedhni një kub akulli (ashtu siç e shihni në foto) . Cili kub me akull do...

   Me Shume

   Si mund tė qėndrojnė aeroplanėt nė qiell?

   Çelësi për të mbajtur aeroplanin duke fluturuar janë...

   Mėsoni se si ta bėni njė tortė me fytyra tė ndryshme (Foto)

   Për ta bërë këtë tortë iu duhen disa...

   Vera

   Kaloi dimri Erdhi vera Me lulëzim Çelën lulet,...

   >