Kosova Sot

Ish-kryetari i Nissan akuzohet për mashtrim financiar

Prokurorët japonezë kanë akuzuar ish-kryetarin e Nissan, Carlos...

10 dhjetori, dita kur u nda çmimi i parë Nobel

Më dhjetë dhjetor të vitit 1901, ndahen për herë...

Sot mos dilni jashtë pa çadër, do të ketë reshje shiu e bore!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e sotme do...

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, më 10 dhjetor...

Komisioni shqyrton vendimin e Qeverisë, për emërimin e anëtarëve të Bordit të AKP-së

Komisioni për Zhvillim Ekonomik,Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe...

Mogherini: Deklarata e të Drejtave të Njeriut ka bashkuar botën

Shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini tha me rastin e...

Politikanët e korruptuar i frikësohen Vetting-ut në drejtësi

Ahmeti:Kosova po vazhdon të mbetet oazë e krimit, korrupsionit e...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          S'ka asgjë prej kësaj pune

          Hailey Baldwin bën të ditur se 'Instagram'-i e fut në ankth Kjo nuk është hera e parë që ajo ka folur për zemërimin që ndien kur është në rrjetet shoqërore. Kështu, Hailey Baldwin ka postuar në tregimin e saj në "Instagram" edhe njëherë, duke postuar një porosi të gjatë në të cilën ajo ka bërë të ditur: Të jesh jashtë 'Instagram'-it është gjëja më...

          VIP

          Krejt bardhezi

          Irina Shayk shfaq klasin botëror prej një modele Këtë vit ajo kishte...

          VIP

          Bebja me xixa

          Bebe Rexha shkëlqen me fustanin e saj, thekson gjithçka që mund të...

          VIP

          Mbrëmja e xhinglave

          Rita Ora me veshje inspiruese nga pizhamet Për të është thënë se...

          Shëndetësia

          Një gotë lëng portokalli në ditë kundër demencës

          Konsumimi i lëngut të portokallit për çdo ditë mundet të ulë...

          Shëndetësia

          Pastrimi radikal i enëve të gjakut për 40 ditë: E thjeshtë, receta që ju gjallëron

          Konsumoni këtë tinkturë për dyzet ditë rresht dhe në themel do...

          Femra

          Receta e shkëlqyeshme për depilim nga india antike

          Kjo recetë për heqjen pa dhimbje të qimeve të padëshiruara vjen nga India...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Qofte me mish pule

          PËRBËRËSIT: 2 copa mish të bardhë pule, 1 qepë, 2 vezë, 1...

          Sport
          • Motivim për sportistët

           Vlerësimi në bazë të sukseseve në arenën ndërkombëtare   Sportet, sportistët dhe trajnerët do të jenë të kategorizuar tash e tutje. Secili do të ketë...

           Më Shumë
          • Feronikeli e Prishtina me spektakël e mbyllin këtë vit

           Favoritet për trofeun e Kupës me lehtësi kalojnë kundërshtarët  Dy kandidatët kryesorë në luftë për titullin e kampionit, Prishtina e Feronikeli, kanë shkëlqyer edhe në...

           Më Shumë
          • Leonardo tregon se a do të transferohet Ibrahimovic në Milan

           Drejtori sportiv i Milanit, Lenonardo, ka folur për Sky Sport pas barazimit 0-0 në “San Siro” ndaj Torinos, ku ka dhënë lajmin se Zlatan Ibrahimovic nuk do të kthehet në Milan gjatë afatit kalimtar...

           Më Shumë

          Përfundon telenovela e Libertadores, River Plate mbret i Amerikës Latine

          Ka përfunduar drama mes River Plate dhe Boca Juniors në kaudër...

          Milani nuk gjen fitore ndaj Torinos

          Milani nuk arriti të gjej fitore në shtëpi kundër Torinos,...

          Përfundojnë 90-të minutat e superclasicos River – Boca, skuadrat shkojnë në vazhdime

          Ka përfunduar koha e rregullt e superclasicos mes River Plate dhe Boca...

          River Plate barazon rezultatin ndaj Boca Juniors

          Rivër Plate e ka barazuar rezultatin ndaj Boca Juniors në kuadër...

          Një numër i madh yjesh të pranishëm në “Bernabeu” për finalen River - Boca

          Një numër i madh yjesh të futbollit kanë vendosur që...

          Shikojeni superpritjen e Donnarummas

          Gianluigi Donnarumma ka bërë një superpritje në ndeshjen...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Një zgjidhje reciproke për mosmarrëveshjet tregtare Kinë-SHBA

          Shkruan: Shang-Jin Wei  Kina duhet të ndërmarrë hapa...

          Marrëveshja e May-it rreth Brexit-it injoron ankesat e vërteta të Brexitersave

          Shkruan: IAN BURUMA Përçarja midis kundërshtarëve dhe...

          Miu në kurth dhe dialogu i suspendua

          SHKRUAN: BEKIM REXHEPI Është vendimi i taksës dhe itinerari i...

          VETTING-u mbetet shpresë e vetme e shkapjes së pushtetit nga bandat e inkriminuara

          SHKRUAN: RAMIZ BOJAJ Vrasja e drejtësisë do të thotë...

          Dossier

          Dokumenti/ Çfarë kërkoi Shqipëria nga Europa në 1990

          Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë përmes rubrikës “Diploarkiva” ka publikuar një material, i cili tregon se Shqipëria kur ishte përballë një nevoje të ngutshme...

          Planeti X

          A eksplodoi me të vërtetë Hëna në vitin 1178?

          Nuk ka dyshim se Hëna është njëri ndër objektet më enigmatike në qiell. Me mijëra vjet më parë, civilizimet antike e vështronin qiellin, duke shikuar me respekt shoqëruesen besnike të...

          A eksplodoi me të vërtetë Hëna në vitin 1178?

          Nuk ka dyshim se Hëna është njëri ndër objektet...

          Ngrohja globale, ekspertët tregojnë faktet e frikshme: 2017 vit shkatërrues

          Në vitin 2017 pati mot me ekstreme dhe dëme të shumta,...

          Eksperiencat pranë vdekjes: përjetim i shkurtër i amshimit

          Njerëzit, të cilët pretendojnë që kanë parë...

          Tregime të frikshme për vende të pushtuara nga fantazmat

          Vdekja është një gjë e frikshme për...

          Auto&Tech

          Lamborghinin që mund ta bleni me vetëm 8 euro e gjysmë

          Prapa në vitin 2017, Lamborghini ndërtoi një edicon të posaçëm "Hurracan" për Papa Françeskun. Megjithatë, Papa Françesku nuk është entuziast i veturave. Faktikisht, ai...

          Më Shumë

          Zbulohen madhësitë e ekranit të Samsung Galaxy S10

          Llogaria e famshme në Twitter, Evan Blass, ka publikuar një fotografi...

          Ford Mustang i ri do do të ketë pjesë të printuara 3D

          Ford ka njoftuar se Mustang GT500 i ardhshëm do të ketë...

          Apple lëshon iOS 12.1.1

          Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për...

          KOSOVA SOT TV
          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar...

          Më Shumë
          OK KIDS
          A e dini sa është shpejtësia e dritës ?

          Shpejtësia e dritës shënohet zakonisht si c, e cila është një fushat fizike e vazhdueshme. Vlera e saj është pikërisht 299.792.458 m në sekondë. Në teorinë e relativitetit, c lidh...

          Me Shume

          A e dini kush e krijoi Disneyland-in?

          Disneyland është nje park argetimi, i krijuar nga Walt Disney dhe...

          Ujqit, shkaktarë të armëpushimit

          Gjatë Luftës së Parë Botërore forcat gjermane dhe ruse...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >