Kosova Sot

Stuhia e rrallë pushton Moskën

Një fenomen i rrallë ka pushtuar kryeqytetin rus, të...

Serbia e pranon se po lobon në tërheqjen e njohjeve të Kosovës

Kryetari i të ashtuquajturit Komiteti për Kosovën në...

Misteri i fshatit kazak, banorët flinin me ditë për shkak të minierës së uraniumit

Pas njohjes me shkakun e epidemisë, autoritetet kazake kanë vendosur...

Sejdiu tregon pse Rugova nuk u varros me ceremoni nga garda e TMK’së

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu në prag të 13 vjetorit të vdekjes...

Presidenti Trump me plan të ri për rihapjen e qeverisë

Presidenti amerikan, Donald Trump, shpalli të shtunën planin e tij...

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestën kundër Vuçiçit (Video)

Mijëra veta parakaluan rrugëve të Beogradit në protestat...

Tjetër stuhi bore godet SHBA’të

Një valë e dytë stuhish të ashpra dimërore pritet...

Botimi i sotëm

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Ledina para 20 vitesh, ju lë pa 'men*' (Foto)

          Edhe pse janë bërë disa vite, që këngëtarja Ledina Çelo nuk ka sjellur as edhe një projekt të vetëm muzikor, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Ajo vazhdon të mbetet aktive, në rrjetet sociale. Në profilin e saj në Instagram, këngëtarja ka postuar një fotografi, para 20 vitesh, atherë kur ishte brune, gjersa sot, Ledina përfaqëson imazhin e...

          VIP

          Një seks bombë, si Enca Haxhia, ju lë pa tekst (Foto)

          E njohur për hiret e saja, dhe pozat tejet provokative, avazin e vjetër e ka vazhduar...

          VIP

          Xhesika Ndoja e 'kallë' Instagramin me të kuqe (Foto)

          Këngëtarja seksi shqiptare Xhesika Ndoja, ka vendosur që edhe këtë vit ti...

          VIP

          'Jetë o jetë' u 'kënaqum' n'Tailandë (Foto)

          Muajin Janar, artistët tanë e shfrytëzojnë më shumë për të...

          Shëndetësia

          Ky është lëngu për pastrim ekstrem të organizmit

          Adëshironi ta përgatitni lëngun i cili do t'jua pastrojë organizmin tuaj,...

          Shëndetësia

          Ushqimet që guxoni t'i pastroni para se t'i konsumoni dhe ato që nuk guxoni

          Këto janë ushqimet që nuk guxoni t'i pastroni para përdorimit: Mishi i...

          Femra

          Top trendët në ngjyrosjen e flokut që viti 2019 i ka marrë me vete

          Po, kjo është ajo periudha e kohës kur më shumë na intereson se...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Paragjellë Franceze

          Mishi dhe perimet zihen me vegetë ose kripë, kullohen dhe priten në katrorë...

          Sport
          • Refuzohet oferta e Liverpool për 61 milionë funte për një talent

           Liverpool është në kërkim të një mesfushori ofansivë dhe duket se e ka gjetur atë por është refuzuar në ofertën e parë Bëhet fjalë për mesfushorin ofensivë...

           Më Shumë
          • Mourinho: I kam refuzuar tri oferta pas shkarkimit nga Manchester United

           Njëri prej menaxherëve më të përfolur që duket se nuk i ka mbetur asnjë adhurues në Old Trafford, ka thënë se shërbimet e tij janë duke i kërkuar disa skuadra Jose Mourinho ka...

           Më Shumë
          • Sarri i quan lojtarët e Chelsea “mentalisht të dobët”

           Blutë nuk kishin “dhëmbë” për t’ia treguar sot Arsenalit, kurse menaxheri i tyre i ka quajtur lojtarët e tyre mentalisht të dobët Maurizio Sarri i ka kritikuar lojtarët e tij pas humbjes...

           Më Shumë

          Delja e zezë e Interit quhet Sassuolo

          Është njëra prej skuadrave që i ka sjell më së...

          Klopp e konsideron “lehtësim të madh” fitoren kundër Palace

          Reds u desh ta përmbysin rezultatin në ndeshjen e së...

          Salah barazon rekordin e Torres për 50 gola të shënuar në Premier Ligë

          Sulmuesio i Liverpool ka arritur një rekord kundër Crystal Palace,,...

          Solskjaer arrin këtë rekord me Manchesterin

          Golat e Paul Pogbas dhe Marcus Rashfordit kanë bërë që...

          Londra është e kuqe

          Arsenali e ka fituar derbin e Londrës kundër Chelsea, të...

          Kosielny shënoi golin më të çuditshëm të sezonit

          Mbrojtësi i Arsenalit shënoi golin e dytë sot kundër...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Luftimi i vijës politike institucionale nga rrjeti i strukturave të mshefta serbe në Kosovë

          Shkruan: Xhevat Meha U raportua në media që Xhavit Haliti paska...

          Ju z.Thaçi e keni dërmuar Kosovën në çdo fushë

          Shkruan: Muhamet Kelmendi Z. Hashim Thaçit po i ngutet ndarja e...

          Putini dhe fati i dollarit

          Shkruan: Steven E. Halliwell  P aul Manafort, gjatë menaxhimit...

          Ju tregoj kush është spiuni i UDB-së, Baton Haxhiu

          Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani I nderuari President, z.Ilir Meta, Si...

          Dossier

          Një shqiponjë fluturon mbi Shqipëri

          Vetëm 17 vjeç, Gjergji u bë oficer i trupës së jeniçerëve që Perëndimi mësoi më vonë t'ia kishte frikën Pasi është stërvitur nga turqit që kishin...

          Planeti X

          NASA do të krijojë vendin më të ftohtë në univers

          Në kutinë e pajisur me një lazer, vakuum, një dhomë të veçantë dhe një "thikë" elektromagnetike e cila anulon ener Në kutinë e pajisur me një lazer, vakuum, një...

          NASA do të krijojë vendin më të ftohtë në univers

          Në kutinë e pajisur me një lazer, vakuum, një dhomë...

          Sehiri - forma më e rrezikshme e magjisë së zezë!

          Nëse ndokush ju bën sehir, atëherë do t'ua...

          ‘Pashë një fantazmë’ Ja tre përgjigje shkencore për këtë fenomen

          Nga fantazmat tek shtrigat dhe magjistarët, Hallouini është...

          Shkencëtarët: Ngrohja globale ka ndryshuar mënyrën se si Toka lëkundet

          Sipas një studimi të realizuar së fundmi nga NASA, ngrohja...

          Auto&Tech

          Roboti që do i përmirësojë jetën të moshuarve

          Një robot i ndërtuar nga shkencëtarët në SHBA mund të ndihmojë njerëzit e moshuar dhe ata që vuajnë nga demenca të jetojnë vetë, pa ndihmën e një kujdestareje. Sistemi i...

          Më Shumë

          Risia 'Mercedes-AMG C 43 Coupe 2019'

          Vitin e kaluar, i tërë brendi "Mercedes C-Class" kishte...

          Tesla shkurton stafin

          Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, tha se kompania e tij do...

          KOSOVA SOT TV
          E rrallë, bora mbulon edhe Tokën e Shenjtë në Jerusalem

          Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka mbuluar Jerusalemin pas një stuhie të rrallë që përfshiu të gjithë Tokën e Shenjtë të mërkurën...

          Më Shumë

          Orteku gjigant kapet nga kamerat pas borës prej 1.8 metrash (Video)

          Një video që është bërë virale tregon një...

          Momenti kur stuhia për pak ‘merr me vete’ avionin gjigant të pasagjerëve (Video)

          Një aeroplan i madh po përpiqej të ngrihej nga aeroporti i...

          Thaçi e Veseli ia gatuajnë kulaçin Haradinajt (Video)

          Kelmendi:  Asnjë koalicion deri tash, nga shpallja e...

          OK KIDS
          Fakte interesante për Meksikon

          Kur është fjala për Meksikën duhet të dihet se është një vend i madh, me një popullsi prej më shumë se 21 milion në zonën e saj metropolitan,përcjell Kosova St Online. Mexico...

          Me Shume

          Fakte për Marsin

          Faktet Mars na tregojnë se egjiptianët e lashtë ishin ndër...

          Fakte interesante për panda

          Në botë janë rreth 1.000 panda. Shkencëtarët janë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >