Kosova Sot

Lluka kërkon përkrahje për ‘Kosovën e Re’, nga Korea Jugore e Japonia

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur një vizitë 3...

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS ka paralajmëruar ndërprerjet e...

IKD: Politika po ndërhyn në lëndët e zvarritura

Ankesat kryesore ndaj sistemit të drejtësisë janë...

Investitorët e huaj ankohen për klimën e biznesit në Maqedoni

Këshilli për investitorë të huaj del me vërejtjet e...

Kanadaja e liron me dorëzani shefen e Huaweit, Meng Wanzhou

Njëra nga zyrtaret më të larta të gjigantit kinez të...

“Trondit” ish agjenti i SHIK-ut, tregon se çfarë vrasje po përgatit Serbia në Kosovë

Ish agjenti i SHIK-ut Naim Miftari në rrjetin e tij në Facebook ka...

Video nga qëndrimi i Gruevskit në Hungari (Video)

Pas fotos së djeshme, sot mediat hungareze publikuan një video, ku...

Arrestohet i dyshuari për vrasje në Istog

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nën dyshimin për...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Fjolla Morina si 'mafioze', pozon nga ashensori (Foto)

          Këngëtarja shumë e përfolur në shtypin rozë Fjolla Morina, vazhdon të jetë shumë aktuale me postimet e njëpasnjëshme në rrjetet sociale, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". E pasi nuk i ka mbetur vend që se ka eksploruar, kësaj radhe e veshur si mafioze, Fjolla ka pozuar nga ashensori.     (Kosova Sot)

          VIP

          Xhesika në prag të festave, pozon më në formë se kurrë (Foto)

          Viti 2018, padyshim se ishte i suksesshëm edhe për këngëtaren Xhesika Ndoja, e...

          VIP

          Emina Cunmulajn me të bijën nuk i ndalë as i ftohti (Foto)

          Emina është modelja shqiptare që poston vazhdimisht në rrjetin social...

          VIP

          Harrojeni Big Mamën e dikurshme, kështu nuk e keni parë kurrë(Foto)

          Ajo prej disa kohësh ka tërhequr vëmendjen e mediave me format e saj fizike. Duke...

          Femra

          Disa arsye pse duhet të vraponi

          Gjithkush mund të jetë dembel kur është fjala tek aktivitetet fizike. Por,...

          Shëndetësia

          Vera e zier, pija ideale për të ngrohur trupin dhe për të parandaluar ftohjen

          Vera e zier është pije ideale që të ngroheni në ditët e ftohta....

          Shëndetësia

          Dëshironi të hiqni ndonjë kilogram shtesë? Këto ushqime ju ndihmojnë në këtë drejtim

          Femrat që duan të dobësohen betejë të veçantë kanë me...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Parfe me pemë të buta

          PËRBËRËSIT: 500 gr boronica, dredhëza ose mana, 200 gr sheqer, 2 dcl...

          Sport
          • Pas eliminimit të Interit dhe Napolit, Italia e rrezikon numrin e skuadrave në Champions

           ?Eliminimi i Interit dhe Napolit nga faza e grupeve të Ligës së Kampionëve, ka dëmtuar ndjeshëm edhe Italinë në renditjen e UEFA-s, që është mjaft e rëndësishme për të...

           Më Shumë
          • Klopp: Nuk më intereson misioni për hakmarrje ndaj Real Madridit

           Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka bërë të ditur se nuk ka asnjë preferencë për rivalët në fazën e radhës të Ligës së Kampionëve dhe se nuk i intereson të hakmerret...

           Më Shumë
          • Pique afër blerjes së klubit spanjoll

           Mediat lokale në Katalonjë raportojnë se qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është afër për ta blerë klubin spanjoll, Andorrën. Andorra garon në Primera Catalana, nivelin e...

           Më Shumë

          Morata i kërkon Barcelonës ta marrë në ekip

          Qendërsulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, raportohet se ia ka ofruar veten...

          Zhegrova as në lojën e fundit të Genkut në fazën grupore të Evropa Ligës

          Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, ka mbetur...

          Gjithçka që duhet të dini për shortin e 1/8 të finales së Evropa Ligës

          Nuk është e njëjta gjë dhe interistët, që e...

          Mbrojtësi i Liverpoolit për ndërhyrjen e ashpër ndaj Mertensit: S’mendoj që isha i ashpër

          Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, e ka mbrojtur veten...

          11-shja më e mirë e të gjitha kohëve e UEFA-s

          UEFA e ka publikuar formacionin më të mirë e të gjitha...

          Presidenti i UEFA-s zotohet se do ta mbështesë Federatën e Futbollit të Kosovës

          Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka pritur sot në selinë e...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Udhëheqja e Francës, mision i pamundur?

          Shkruan: GIDEON RACHMAN  Gjermania nuk ka gjasa të angazhohet...

          'Rileximi i buzëve' të George H.W. Bush

          Shkruan: JEFFREY FRANKEL Ishte hera e fundit që ndonjë president...

          Urgjentisht FSK-në ta transformojnë në Ushtri të rregullt të Kosovës

          SHKRUAN: PROF.DR.MEHDI HYSENI Manipulimi me togfjalëshin politik...

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI Një Lëvizje e tillë...

          Dossier

          Ja si rrëmbehej shtëpia dhe prona në komunizëm (Dokument)

          Shkresa e majit 1946, ku jepet një prej urdhrave të shumtë të këtij lloji në atë kohë, për zaptimin e shtëpive dhe pronave… Ky dokument i ruajtur që nga viti i largët 1946,...

          Planeti X

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros, në Karolinën veriore, kur i ishte afruar daljes së një nënkalimi, kishte parë një figurë duke ia bërë me dorë,...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          "Hëna i ka bimët e veta dhe atmosferën e vet"

          Alex Collier, njeriu, i cili veten e quan kontaktues etik me...

          Toka, plotësisht e pambrojtur nga kometat

          Nëse papritmas vërehet ndonjë asteroid, apo kometë, duke...

          Familja e mallkuar

          Familja Brandhauser nga Sllovakia e mesme është e mallkuar....

          Auto&Tech

          Tableti 'HP Chromebook x2'

          Mund të themi se laptopi "HP x 2" është një pajisje e mrekullueshme e markës "Chromebook" me një ekran të madh, një tastierë të përshtatshme për të shkruar dhe...

          Më Shumë

          “Instagram”-i vjen me një surprizë për festat e fundvitit

          Rrjeti social “Instagram” ka një surprizë për...

          "Samsung A8" është celulari i parë me displejin "Infinity-O"

          "Samsung" ka prezantuar celularin e vet, që do ta ketë...

          Arrijnë së shpejti celularët e parë me kamera me 48 megapikselë

          Sipas njoftimeve nga kompanitë "Sony" dhe "Samsung",...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          A e keni dëgjuar për krokodilin e ujërave të ëmbla?

          Një krokodil i turpshëm? Nëse e keni fjalën për ‘të ëmblit’, si i quan Australia krokodilët e ujërave të ëmbla, që jetojnë vetëm në lumenjtë e...

          Me Shume

          A e keni dëgjuar për dhelprën e kuqe

          Nuk janë të kuqe të gjitha llojet e dhelprës së kuqe....

          Si e cakton termometri temperaturën?

          Një termometër i zakonshëm është një gyp i...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >