Shenjat e horoskopit që e falin tradhëtinë e ato që “të masakrojnë” - Astro - Kosova Sot
Shenjat e horoskopit që e falin tradhëtinë e ato që “të masakrojnë”

Shenjat e horoskopit që e falin tradhëtinë e ato që “të masakrojnë”

Image

 

1 Peshorja. Fal dhe vazhdon përpara

Në mesin e të gjithë shenjave të horoskopit, Peshorja është ajo që e fal më lehtësisht tradhëtinë, sepse dëshiron një jetë të qetë.

Image

 

 

2. Peshqit. Mjafton vetëm të presësh, në fund të falin

Kjo për faktin se nëse ka diçka që Peshqit nuk duan ta mbajnë në zemër është: Mëria!

Image

 

3. Binjakët. Falin, por askush nuk e di kur, si dhe përse

Të lindur në shenjën e Binjakëve kanë në përgjithësi një mentalitet të hapur. Ndaj edhe falin.

Image

 

4. Gaforrja. Fal, por duhet ta bindësh

Nëse arrin t’i depërtosh në zemër, të lindur e kësaj shenje arrijnë të falin edhe tradhëtinë. Por duhet të justifikohesh mirë dhe të premtosh që nuk do ta përsërisësh.

Image

 

5. Dashi. Fal, por jo tërësisht

Duke qenë një karakter impulsiv, Dashi shpërthen në moment, por më pas harron dhe fal. Ama në momentin që i kujtohet nis e bën kapriço.

Image

 

6. Virgjëresha. Falja është art

Virgjëresha arrin të falë një tradhëti nëse arrin të besojë se pendesa e partnerit është e sinqertë.

Image

 

7. Shigjetari. Askush nuk mund ta thotë nëse fal apo jo

Gjithçka varet nga kuptimi që secili i jep tradhëtisë. Shigjetari është i paparishikueshëm përballë tradhëtisë, mund ose jo ta falë. Kryqëzoni gishtat!

Image

 

8. Ujori. Nuk i pëlqen të falë, por do ta bëjë

Nuk i pëlqen as ta mendojë tradhëtinë. Por në fund të fundit do të arrijë të mirëkuptojë që dëshironi të qëndroni me të.

Image

 

9. Luani. Fillimisht shpërthen, më pas fal, por me kushte

Shpërthen ashtu si edhe Dashi. Ama nëse përpiqeni pak, kjo shenjë krenare do t’ju falë, edhe pse kurrë nuk do të jeni si më parë.

 

Image

 

10. Bricjapi. Falja e tij mund të jetë e simuluar

Kujdes! Ka shumë mundësi që një Bricjap të mos e falë kurrë një tradhëti. Mund të hiqet, por thellë nuk e fal kurrë.

Image

 

11. Akrepi. Nëse fal, jeni me fat

Të duhet shumë, po shumë fat që të arrish të të falë një Akrep. Sidoqoftë duhet t’i tregoni që jeni penduar thellësisht.

Image

 

12. Demi. Të jeni të sigurtë që vështirë se fal një tradhëti

Në momentin kur një Dem kupton që e kanë gënjyer dhe tradhëtuar, harrojeni se do t’ju falë. E s’është aspak e lehtë për dikë që ta bëjë të ndërrojë mendim. 

 (Kosova Sot)

23 orë e 40 minuta më parë
11/12/18