OnePlus 5T prezantohet më 16, fillon të shitet më 21 nëntor - Auto&Tech - Kosova Sot
OnePlus 5T prezantohet më 16, fillon të shitet më 21 nëntor

OnePlus 5T prezantohet më 16, fillon të shitet më 21 nëntor

Pas shumë javësh të rrjedhjeve, thashethemeve dhe spekulimeve, sot OnePlus ka zbuluar kohën kur do ta lansojë modelin e rid he të ardhshëm të telefonit të tyre. Zbulimi i madh i OnePlus 5T do të zhvillohet në Bruklin më 16 nëntor në 11:00 (4PM GMT). Data tashmë është zbuluar dhe vetë kompania e paralajmëroi qytetin e Nju Jorkut si lokacion, por është mirë të kemi konfirmimin zyrtar.

Natyrisht, ngjarja do të shfaqet në të gjithë botën. OnePlus 5T do të jetë në dispozicion për t’u porositur në Amerikën e Veriut dhe në Evropë më 21 nëntor. Për “porositësit e hershëm në Indi” do të ketë një shitje flash në të njëjtën ditë, ndërsa zyrtarisht do të dalë në kontinent më 28 nëntor. Telefoni do të arrijë në Kinë më 1 dhjetor.

OnePlus na ka thënë tashmë se është duke mbajtur portin 3.5mm dhe thashethemet dhe rrjedhjet e panumërta kanë lidhur 5T si produktin e parë të kësaj kompanie që vjen me një prekje 18: 9 dhe korniza shumë të vogla. Kjo duhet të ketë rezolucion 1.080×2.160.

Pajisja do të mundësohet nga Snapdragon 835, çiftëzohet me deri në 8GB RAM dhe 128GB hapësirë ruajtëse. Dy kamera 20MP do të jenë në anën e pasme, ndërsa për selfie ju do të merrni një sensor 16 MP. OnePlus 5T pritet të punojë nën Android 8.0 Oreo.

 (Kosova Sot)

7 orë e 45 minuta më parë
16/12/18