BMW e re M3 CS: Vetura më ekstreme e Seria 3 (Foto) - Auto&Tech - Kosova Sot
BMW e re M3 CS: Vetura më ekstreme e Seria 3 (Foto)

BMW e re M3 CS: Vetura më ekstreme e Seria 3 (Foto)

Tani BMW M4 CS ka një rival të fortë me katër dyer.

BMW i ka shtuar linjës sportive M një model edhe më sportiv, BMW M3 CS e vitit 2018. Ky model fuqizohet nga motori i njëjtë me 460 kf me gjashtë cilindra në vijë të drejtë i modelit M4 CS.

Fatkeqësisht, M3 CS vjen vetëm me ndërrues të shpejtësive automatik, pra nuk mund ta keni me atë manual. Përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 3.7 sekonda dhe shpejtësi maksimale prej 280 km/h.

 (Kosova Sot)

14 orë e 14 minuta më parë
14/12/18