Golf-in e 500 eurove, pas modifikimit tenton ta shes 19 mijë euro (Foto) - Auto&Tech - Kosova Sot
Golf-in e 500 eurove, pas modifikimit tenton ta shes 19 mijë euro (Foto)

Golf-in e 500 eurove, pas modifikimit tenton ta shes 19 mijë euro (Foto)

Bëhet fjalë për një veturë të tipit GOLF1, të blerë për vetëm 500 euro, të publikuar nga Patrik Milkah nga Shtutgarti, shpallje e vendosur në faqen Mobile.de.

Adhuruesit e automobilave kanë mbetur të habitur kur panë në internet në një webfaqe të shitjes së veturave që figuronte një veturë Golf, i prodhuar në vitin 1993, por që kushtonte 19.000 Euro.

Bëhet fjalë për një veturë të modifikuar me një motor me 110 kuaj-fuqi, në një makinë që peshon vetëm 810 kilogramë dhe që mund të arrijë shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë për 8.2 sekonda dhe një maksimum të shpejtësisë prej 182 km/h.

(Kosova Sot)

9 orë e 34 minuta më parë
17/12/18