"Asus Zenbook Flip 14", me procesorin më të ri "Intel Core" - Auto&Tech - Kosova Sot
"Asus Zenbook Flip 14", me procesorin më të ri "Intel Core"

"Asus Zenbook Flip 14", me procesorin më të ri "Intel Core"

Panairi "CES 2018" sapo ka filluar, por një trend i laptopëve është shumë i qartë: në modë janë laptopët sa më të hollë. Dhe, "Asus" tanimë ka çka të ofrojë me laptopin e sofistikuar dhe të hollë "Zenbook Flip 14 (UX461)". Ai do të dalë në shitje në mars të vitit 2018 me një çmim fillestar prej 899 dollarësh. Me një trashësi prej vetëm 13.9 mm, ky laptop prej 14 inçësh është me të vërtetë i mrekullueshëm. Përkundër hollë- sisë së tij, ai ia del që të na ofrojë disa porte dhe një 'keyboard' të plotë, me ndriçim në prapavijë. Për më tepër, ky laptop përmban edhe procesorin më të ri të gjeneratës së tetë, "Intel Core i7 quad-core CPU" dhe një "GeForce MX150". Vjen me lapsin ASUS, një 'stylus' aktiv me 1,024 nivele të presionit. 

(Kosova Sot)

10 orë e 56 minuta më parë
20/01/19