- Auto&Tech - Kosova Sot
Rikthehet Ford Mustang Bullitt

Rikthehet Ford Mustang Bullitt

Në vitin 1968, Steve McQueen e shndërroi në legjendë modelin Ford Mustang Bullitt në filmin e famshëm “Bullitt” dhe 50 vite më vonë kjo veturë është rikthyer.

Në panairin e veturave që po mbahet në Detroit, Ford Mustang Bullitt është shfaqur me ngjyrën e gjelbër klasike të tij dhe do të prodhohet në një seri të kufizuar, transmeton tch. Sigurisht, vjen edhe me një pamje moderne.

Do të jetë një veturë më e shpejtë sesa Mustang GT, pasi shpejtësinë maksimale do ta arrijë deri në 262 km/h, ndërkohë që Mustang GT kapte deri në 250 km/h.

(Kosova Sot)

4 orë e 55 minuta më parë
21/02/19