Shfaqet Samsung Galaxy C10 Plus - Auto&Tech - Kosova Sot
Shfaqet Samsung Galaxy C10 Plus

Shfaqet Samsung Galaxy C10 Plus

Smartfoni i ardhshëm i Samsungut sapo është shfaqur në uebfaqen e njohur AnTuTu, me numër të modelit SM-C9150, procesor Snapdragon 660, 6 GB RAM memorie dhe sistemin operativ Android 7.1.1.

Duke se ky model do të jetë Samsung Galaxy C10 ose C10 Plus për tregun kinez, edhe pse mund të emërohet nën emrin e serisë J për tregjet tjera, sikur Galaxy C7 (2017), transmeton Koha.net.

Sipas AnTuTus, ky smartfon i ri i Samsungut pritet të vijë me ekran në raport 16:9 dhe rezolucion prej 1920 x 1080 pikselë, raporton GSM Arena.

Nëse vërtetë ky smartfon del të jetë Galaxy C10 Plus, atëherë me shumë gjasa do të vijë me kamerën kryesore të dyfishtë.

Image

 

(Kosova Sot)

16 orë e 25 minuta më parë
20/01/19