Nissan mposhtë rivalët me Altiva tërësisht të ri, që ka mundësi të vozitjes gjysmë-autonome - Auto&Tech - Kosova Sot
Nissan mposhtë rivalët me Altiva tërësisht të ri, që ka mundësi të vozitjes gjysmë-autonome

Nissan mposhtë rivalët me Altiva tërësisht të ri, që ka mundësi të vozitjes gjysmë-autonome

Prodhuesi japonez Nissan, ka shënuar sukses të madh me modelin Altiva, që në pesë gjeneratat e deritanishme është shitur në masë të madhe.

Kështu pritet të jetë edhe në vazhdim, pasi ta lansojë modelin tërësisht të ri, që ka mundësi  gjysmë-autonome të vozitjes, transmeton Telegrafi.

Kjo është e tëra që u bë e ditur, për veturën e cila prezantohet në New York International Auto Show, që nisë gjatë muajit që vjet.

Besohet se në këtë Altiva është punuar me përkushtim të madh, në mënyrë që të mposhten rivalet kryesor si Toyota Camry, Honda Accord dhe Mazda 6.

Madje, thuhet se edhe Volkswagen do ta lansojë një Passat, në fund të këtij muaji, por kjo ende nuk është vërtetuar.

Image
Image

(Kosova Sot)

11 orë e 14 minuta më parë
16/01/19