Ferrari vetëm i kuq, ashtu sikurse 50 vite më parë - Auto&Tech - Kosova Sot
Ferrari vetëm i kuq, ashtu sikurse 50 vite më parë

Ferrari vetëm i kuq, ashtu sikurse 50 vite më parë

Ferrari i vitit 2018 do të prezantohet me 22 shkurt, ku do të jetë vetëm i kuq

Sipas “Corriere della Sera”, makina që do të pilotohet nga Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen do të jetë e kuqe e errët, pa zonat e bardha të viteve të fundit.

Mësohet se do të ketë vetëm një gri të lehtë nga Philipp Morris, ashtu siç e ka motori Ducati GP18 i MotoGP.

Një Ferrari pa të bardhën na kujton makinat e vjetra të markës italiane, ato të para 50 viteve.

Image
Image
Image
Image

 

(Kosova Sot)

8 orë e 4 minuta më parë
10/12/18