Renault prezanton makinën për vitin 2018 - Auto&Tech - Kosova Sot
Renault prezanton makinën për vitin 2018

Renault prezanton makinën për vitin 2018

Renault është makina e pestë që zbulohet në prag të startit të botërorit të Formula 1 për vitin 2018

Skuadra franceze, Reanault ka zbuluar makinën e modelit R.S. 18, e cila është një version i përmirësuar i modelit R. S. 17 dhe që do të pilotohet nga Nico Hulkenberg dhe Caros Sainz junior dhe ka ruajtur ngjyrat tradicionale të zezo dhe të verdhë.

Drejtori i përgjithshëm Cyril Abiteboul shpreson shumë që kjo makinë të vijojë punën e nisur sezonin e shkuar, kur skuadra Renaullt arriti që të siguronte vendin e gjashtë në kampionatin botërorë për konstruktorë.

“Viti i shkuar ishte i suksesshëm në shumë drejtime. Ishte viti i dytë i riformimit dhe mendoj se kemi bërë hapa të rëndësishëm për një projekt afatgjatë”, tha Abiteboul. 

Image
Image

 

(Kosova Sot)

1 orë e 48 minuta më parë
09/12/18