Sony së shpejti do të sjellë dy telefona të ri - Auto&Tech - Kosova Sot
Sony së shpejti do të sjellë dy telefona të ri

Sony së shpejti do të sjellë dy telefona të ri

Disa ditë para prezantimit të yjeve të reja të serisë Xperia, janë publikuar fotografitë e modeleve të reja Xperia X72 dhe X72 Compact.

Pasuesi i X71 do të ketë ekran 5,7“, ndërsa versioni më i vogël do të ketë ekran prej 5“. Telefonat do të punojnë në sistemin operativ Android Oreo dhe janë të pajisur me kamerën prej 19 MP, të cilën e posedon modeli premium XZm.

Skaneri për gishtërinj ndodhet në pjesën e pasme të pajisjes, dhe ka edhe mundësinë e mbushjes pa tela.

(Kosova Sot)

7 orë e 13 minuta më parë
10/12/18