Fiat prezanton modelin Fastback, me të cilin do të sfidojë makinat SUV - Auto&Tech - Kosova Sot
Fiat prezanton modelin Fastback, me të cilin do të sfidojë makinat SUV

Fiat prezanton modelin Fastback, me të cilin do të sfidojë makinat SUV

Sao Paolo International Motor Show që është zhvilluar në Brazil ka qenë organizimi ku Fiat lansoi modelin Fastbak, me të cilin sfidon makinat SUV më të mira në treg.

Me anë të kësaj makine, që është ende si koncept dhe nuk është dhënë asnjë detaj për të, prodhuesi italian po provon të rivalizojë me BMW X6, Mercedes GLC dhe Jeep Renegade.

Modeli Fastback duket se është mjaft i kompletuar, me hapësirë të bollshme për qëndrim dhe kapak të gjwrë që duket se ka mundësi të fusë motor të fuqishëm.

Image
 
(Kosova Sot)

22 orë e 55 minuta më parë
20/01/19