Ky është telefoni më i vogël në botë!

  • 17 janar 2020 - 08:21
Ky është telefoni më i vogël në botë!

Zanco Tiny T2 është telefoni më i vogël në botë.

Ai është 2,4 inç i gjatë, 1.18 inç i gjerë, dhe 0.65 inç i trashë dhe peshon vetëm 31 gram.

Ai përmban lidhje 3G, një kamerë 0.3 megapixel, Bluetooth, një prizë kufje 3.5 mm, hapësirë të microSD, një ekran TFT me 1 inç dhe madje edhe disa lojëra të para-instaluara.

(Kosova Sot Online)