Vetura revolucionare e garave

  • 25 maj 2020 - 18:50
Vetura revolucionare e garave

Një makinë gare revolucionare, e gjitha në fibra karboni, e mundësuar nga një motor V6, e aftë të nxjerrë 580 kuaj fuqi dhe të përdorë tre lloje të ndryshme të karburantit: hidrogjen, E85 dhe distilat kërpi.

Ajo lindi nga e kaluara e automobilave e Thomas Bleiner dhe nga përvoja e Davide Pizzorno, themeluesit dhe drejtorit të dizajnit të ”Ed Excellence Design”.

Makina më e shkarkuar në lojën video ”Asphalt 8” është duke u përgatitur për të marrë rrugën e duhur në një kampionat të ri garash për të ardhmen.

Fillimi është planifikuar për vitin 2022. 

(Kosova Sot Online)