31-vjeçarja rrëfen historinë tmerruese: Si më dhunoi burri derisa isha në gjumë?! - Dashuri - Kosova Sot
31-vjeçarja rrëfen historinë tmerruese: Si më dhunoi burri derisa isha në gjumë?!

31-vjeçarja rrëfen historinë tmerruese: Si më dhunoi burri derisa isha në gjumë?!

Një grua 31-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun” historinë e saj me burrin, i cili po e dhunon atë derisa ajo është në gjumë. Ajo ka thënë se pavarësisht ndarjes nga ai, ende e dashuron burrin, por frikësohet se do të përsëris të njëjtat sjellje sërish.

I dashuri im vazhdoi të kishte marrëdhënie seksuale me mua kur isha duke fjetur - dhe ai pretendonte se ishte poashtu, por unë nuk jam aq e sigurt. Na ka thyer kjo gjë.

Kur e takova për herë të parë partnerin tim, e desha aq shumë sa mendova se ishte më i miri.

Unë jam 31 vjeçare dhe isha një nënë e vetme e një djalë trevjeçar kur u takuam.

Ai dukej aq i kujdesshëm dhe i sjellshëm saqë I kërkova të hynim në lidhje me mua pas vetëm një muaji. Ai është 36 vjeçar.

U zgjova një natë disa javë më vonë dhe ai ishte duke bërë seks me mua. Mendova se ndoshta unë  e kam prekur atë kur isha në gjumë dhe nuk u përballa me të.

Kjo ndodhi edhe disa herë të tjera dhe unë thjesht nuk mund ta toleroj më. Ai pretendoi se nuk dinte asgjë për këtë. Ai tha se kishte marrëdhënie seksuale, gjë që nënkuptonte se kishte marrëdhënie seksuale në gjumë.

Ai tha se e kishte bërë të njëjtën gjë me ish të dashurat e tij, por askush, përveç meje, nuk ishte ankuar.

Isha shumë e pakënaqur për këtë, por nuk isha e sigurt se çfarë të bëja. Pastaj një natë u zgjova dhe e gjeta veten krejtësisht të zhveshur dhe ai ishte në kulmin e seksit. Ai po më lëndonte keq kështu që unë u përpoqa ta largoja atë, por ai ishte shumë i rëndë.

Lutesha që ai të ndalet, por ai vazhdoi. Unë e di se ai ishte i zgjuar. Kur mbaroi, ai u kthye në gjumë. Unë qëndrova e shtrirë zgjuar duke qarë gjithë natën. Kur i thashë atij, ai thjesht nuk u kujdes për mua.

Gjeta se isha shtatzënë dhe e di që ndodhi atë natë. Unë kisha dashur me të vërtetë një fëmijë, por jo në atë mënyrë. Kur vajza ime lindi, e gjeta lidhjen e vështirë me të.

Unë thashë se nëse ai ka seksomni, ai duhet të shihte GP e tij - të cilën ai edhe e bëri, por ende asgjë nuk ndryshoi.

Mendova se ndarja gjyqësore do të ndihmonte, por ai tani thotë se nuk po kthehet më kurrë.

Ndihem kaq e hutuar. Unë ende e dua, por unë nuk dua ta kem pranë meje përsëri pas asaj që ai ka bërë. Ai ende i sheh fëmijët - a duhet ta lë të shkojë?

Unë mendoj se ajo që ai bëri për mua duhet të llogaritet si përdhunim. A t’i them policisë dhe t’i vendos fëmijët nëpërmjet atij zemërthimi? A do të më besonin ata pas të gjithave?

Përgjigjja e psikologes:

Unë ndihem shumë keq për ju dhe nuk është çudi që ju ndiheni kaq e hutuar. Seksomnia është e rrallë, por është një çrregullim i vërtetë i gjumit në të cilin njerëzit veprojnë seksualisht derisa janë në gjumë.

Por a e ka vërtet ai këtë gjendje? Ju thoni se jeni e sigurt se ai ishte një herë i zgjuar, që do të thotë se ai ishte duke gënjyer dhe me vetëdije po e detyron veten.

Një njeri i denjë do të shkatërrohej po të kuptonte atë që po bënte. Qëndrimi i tij është se nuk është faji i tij dhe prandaj nuk duhet të ankoheni.

Tani ai thotë se martesa ka mbaruar dhe e kuptoj sa e vështirë duhet të jetë tani për ju. Por unë mendoj se është më e sigurt për ju që të mos jetoni me këtë njeri.

Ju mund ta flisni për këtë përmes “Kriza e Përdhunimit” që do t'ju marrë seriozisht dhe do t’iu kuptojë.

Ju pastaj mund të vendosni nëse do ta raportoni edhe atë. Ai e ka bërë atë më parë dhe me siguri do ta bëjë përsëri.

 (Kosova Sot)

5 orë e 18 minuta më parë
13/12/18