60-vjeçari rrëfen ankthin: S’mund të bëj më seks më gruan për këtë shkak tmerrues - Dashuri - Kosova Sot
60-vjeçari rrëfen ankthin: S’mund të bëj më seks më gruan për këtë shkak tmerrues

60-vjeçari rrëfen ankthin: S’mund të bëj më seks më gruan për këtë shkak tmerrues

Një burrë 60-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun” ankthin e tij me sëmundjen e prostatës. Ai ka treguar se deri më tani kishte seks të mrekullueshëm me gruan e tij, por nuk mund të vazhdojë më për shkak të kancerit të prostatës. 

Rrëfimi i plotë:

Unë jam duke u trajtuar për kancerin e prostatës dhe nuk mund të kem më seks. Unë nuk ndihem më si një njeri.

Gruaja ime dhe unë jemi të dy në vitet e gjashtëdhjeta dhe deri tani kishim seks të mrekullueshëm.

Por tani kam ndaluar së bëri dhe merakosem, pasi nuk do të mund të bëjmë seks përsëri.

Ajo thotë se kjo është më e pakta e shqetësimeve tona dhe ajo që ka rëndësi tani është që ne jemi ende së bashku.

Por kjo më bën të ndjehem i trishtuar dhe i vjetër.

Përgjigjja e psikologes:

Trajtimi i kancerit të prostatës shpesh ndikon te seksi dhe në ereksione, ndonëse ndonjëherë problemi aktual është ankthi, i cili tenton të mbyllë përgjigjet seksuale.

Lehtësimi i stresit dhe zhgënjimit duke e marrë theksin nga marrëdhënia është e vetmja mënyrë për të ndarë kënaqësinë seksuale. Bëni prekje seksuale, kështu që ju dhe gruaja juaj mund të ndani kënaqësinë dhe intimitetin.

(Kosova Sot)

16 orë e 32 minuta më parë
14/12/18