E keni tallur deri tani, por ky është pozicioni që garanton kënaqësi seksuale tek femrat - Dashuri - Kosova Sot
E keni tallur deri tani, por ky është pozicioni që garanton kënaqësi seksuale tek femrat

E keni tallur deri tani, por ky është pozicioni që garanton kënaqësi seksuale tek femrat

Burrat shpesh shqetësohen kur vjen puna për të kënaqur partneren e tyre, por duket se një lëvizje themelore është gjithçka që kërkohet kur vjen puna për të arritur kulmin e kënaqësisë.

Sipas seksologes Annabelle Knight, një manovër pozicioni më i mirë për orgazma të garantuara është ai i misionarit, shkruan “The Sun”.

“Misionari shpesh është ‘tallur’ dhe shihet si shumë pozicion i mërzitshëm, por është një nga pozicionet e pakta që lejon stimulim të brendshëm, si dhe stimulim të jashtëm, pa nevojën e ndonjë lodre apo lëvizjeje shtesë, duke sjellë orgazma të garantuara për femrat”, shprehet ajo.


(Kosova Sot)

23 orë e 52 minuta më parë
18/12/18