Studentja në Shkodër: 3 muaj nuk i dhashë asgjë, ai duroi sa duroi e më bëri hatanë krejt - Dashuri - Kosova Sot
Studentja në Shkodër: 3 muaj nuk i dhashë asgjë, ai duroi sa duroi e më bëri hatanë krejt

Studentja në Shkodër: 3 muaj nuk i dhashë asgjë, ai duroi sa duroi e më bëri hatanë krejt

Një vajzë ka rrëfyer historinë e saj të dashurisë me një djalë, që sipas saj e ka zhgënjyer dhe braktisur në mënyrën më të keqe të mundshme. Kjo është historia e rrëfyer për “ShkodraNews”.

“Prsh, po e tregoj dhe une nje histori timen, duke pare qe shume njerez shprehen ketu!

Isha ne vit te trete ne fakultet ne Shkoder, dhe permes nje shoku njoha nje djal, fillojme te flasim, me kushtonte vemendje non stop, pamvarsisht qe ishte ne pune , gjente kohe per mua, aq sa habitesha! Djali ne fjale ishte me plot kuptimin e fjales shume i mire aq sa dite pas dite ndihesha ne faj qe spo ndjeja asgje per te, krahasuar me menyren e sjelljes se atije ndaj meje! Dhe keshtu vazhdoj per tre muaj, ceshte e verteta eshte nje kohe e shkurter por qe ne kte kohe me kishte ber krejtesisht per vete, saqe isha bindur qe me ate doja cdo gje!

Sapo une ndjehem kshu, verej nje ftohje nga ana e tije ne momentet , pasi kaq kohe ishte e mjaftueshme sa per te hyre plotesisht ne boten e tije , e pyes, e ai fare! Dite pas dite largohej me shume! Dhe une i them kshu kshu qe per here te pare po dashurohem me dike dhe ai je ti, por gjithsesi asgje nuk bente me pune pasi kto dite kishte njohur nje vajze tjeter dhe normal si fillimet jane mjaft terheqese! U ftoh komplet, pa pasur kurajon te ma thote arsyjen!

Ne jo shume kohe zbulova se kush ishte vajza, dhe se kjo ishte asryja dhe ceshte e verteta se prisja asnjeher nga ai, pasi sic thash, ishte shume i mire dhe kte ma kish treguar me vepra! Pas mbarimit te cdo gjeje me ben bllok cdo kund sikur une isha e pabesa dhe jo ai! I dergoj nje leter pas ca muajsh dhe ja them te gjitha! Nderkohe qe cdo min ishte ne mendjen time, aq sa me dukej sikur po kaloja ne depresjon, i thash qe mos ta befshin kte qe ma bere mua se nuk ashte e lehte! Iku, rastesisht e takoj ne nje dasem dy vite me vone, dhe ne surratin e tije kishte shume faj, ne sa her e kapja duke me shikuar me stil!

Tani momentalisht qe po shkruaj kam 24ore qe veetem qeshi, konfirmoj ndarjen e tije 2 vjecare e gjysem! Serjozisht gjynah, por kush lendon do te lendohet! Mesa kam kuptur kte here eshte viktima! E kam dashur aq shume ate njeri saqe e kam pas humbur arsyen dhe kisha ba cdo gja, e kisha dale kunder cdokujte per te, por fale zotit ai vete me shpetoj nga kjo, edhe pse perseri sot as ,as per nje minut te vetem nuk ndjeva urrejtje per te, ashtu sic ai e meritonte!

Por nga gjithe kjo mesova qe nuk ja vlen te merzitesh as per nje dite te vetme per dike qe nuk vlen, eshte humbje kohee! Sot akoma nuk kam guxuar ti jap mundesine e njohjes askujte, por tani ndoshta jam gati dhe pres momentin dhe njeriun e duhur! Ne kte rast ai humbi! Ju flm nese e postoni si dhe lexuesit per vemendjen! A!”, shkruan ajo. 

(Kosova Sot)

8 orë e 56 minuta më parë
10/12/18