9 arsye të forta për të bërë seks… - Dashuri - Kosova Sot
9 arsye të forta për të bërë seks…

9 arsye të forta për të bërë seks…

Gjinekologu amerikan Dr. Sherry Ross, thotë se në bazë të studimeve, rezulton se seksi bën mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut

Më poshtë, disa nga arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross.

Djeg kaloritë
Forcon sistemin imunitar
Parandalon problemet me fshikëzën e urinës
Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve
Zgjidh problemet me pagjumësinë
Shton shanset e shtatzënisë
Përmirëson shëndetin mendor
Parandalon krijimin e rrudhave
Të bën më të zgjuar

(Kosova Sot)

21 orë e 6 minuta më parë
18/01/19