Ish i dashuri më çmendi në hotel, por tani…(+18) - Dashuri - Kosova Sot
Ish i dashuri më çmendi në hotel, por tani…(+18)

Ish i dashuri më çmendi në hotel, por tani…(+18)

Një grua 43-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun”, se si ka bërë seks me ish të dashurin e saj, pas divorcit. Ajo ka treguar se e do ende shumë ish të dashurin, mirëpo përvojat e hidhura të tij, nuk po e mundësojnë bashkimin e tyre.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e saj të plotë:

Jam shumë e zëmëruar me veten time, pasi kam bërë seks me ish të dashurin tim, edhe se e di se ai nuk e ka ndërmend të kthehet me mua.

Problemi është se unë ende e dua atë dhe unë nuk mund ta pranoj se ai nuk më do.

Unë jam 43 vjeçare, ndërsa ai është 46 vjeçar. Ai ishte dashuria ime e parë kur isha vetëm 17 vjeçare.

U takuam përsëri pesë vjet më parë pasi u divorcova.

Kaluam shumë mirë, por jam e sigurt se ai vuan nga PTSD.

Ai ishte në ushtri dhe kishte disa përvoja të zymta.

E kontaktova muajin e kaluar për ta përshëndetur dhe përfunduam natën duke bërë seks në një hotel, mirëpo tani po më vjen keq.

Unë solla si një budallaqe e vërtetë.

Ai më tha se ndihej fajtor për mënyrën se si ai më ka trajtuar mua dhe se dëshironte të jemi miq, por tani ai më largon dhe nuk përgjigjet në mesazhet e mia.

Përgjigja e psikologes:

Ju mund të keni të drejtë që përvojat e tij të kaluara e kanë bërë atë të “blinduar” në emocionet e tij dhe kjo mund ta ndalojë atë të jetë me ju.

Por ai është duke zgjedhur të qëndrojë i mbyllur dhe ndoshta po përpiqet të bëjë gjënë më të mirë tani duke ju zmbrapsur, sepse e vërteta është se kontakti me të është duke ju lidhur me një shkak të pashpresë.

Mundohuni të pranoni që ai duhet të largohet. E-fletëpalosja ime “Lëre le të shkojë” do të të ndihmojë.

(Kosova Sot)

13 orë e 41 minuta më parë
15/12/18