“Mësova se e dashura ime ka pasur marrëdhënie me 18 djem, nisa ta tradhtoja…” - Dashuri - Kosova Sot
“Mësova se e dashura ime ka pasur marrëdhënie me 18 djem, nisa ta tradhtoja…”

“Mësova se e dashura ime ka pasur marrëdhënie me 18 djem, nisa ta tradhtoja…”

Një djalë 23-vjeçar ka treguar për “The Sun” problemin që ai ka me të dashurën e tij moshatare. Ai tregon se ka tradhtuar të dashurën pasi ka zbuluar të shkuarën e saj.

Çifti ka dy vite bashkë, e në muajt e parë të lidhjes ajo i ka treguar se para tij ka shkuar me 18 burra. Një gjë e tillë nuk i ka pëlqyer aspak djalit, edhe pse i përkiste të kaluarës.

Për kë arsye djali i shkruan një letër psikologes:

Herën e fundit e tradhtova me shoqen e motrës, por e bëj një gjë të tillë sa herë të më vij rasti. Tradhtia më duket si një përgjigje ndaj asaj që zbulova për të shkuarën e të dashurës sime.

Para dy muajsh ajo më tha që të ndaheshim për pak kohë, që të reflektonim pasi po ndihej shumë keq. U takuam shumë rrallë dhe po funksiononte. Por më vonë ajo mori vesh se është shtatzënë. Kam dashur gjithmonë që të bëhem baba.

Tani kam ndaluar së tradhtuari të dashurën time, por jam ende i nervozuar me të kaluarën që ajo ka pasur. E di që duhet ta rregulloj këtë shqetësim, ose do të bëj një rrëmujë që do të prishë gjithçka.

Psikologia i përgjigjet:

Do të ishte një turp që të lejoni atë që nuk mund të ndryshohet, për të prishur të ardhmen tuaj me të dhe jetën familjare që ju të dy duhet të shikoni përpara. Përpjekja për të marrë veten duke tradhtuar të dashurën tuaj nuk është përgjigja.

Ajo nuk ishte dashuria e jetës tënde kur ajo kishte marrëdhënie seksuale me 18 djemtë tjerë, para se të takohej me ty. Duhet të bësh marrëdhënien tënde me të, më afër dhe më të dashur.

(Kosova Sot)

21 orë e 41 minuta më parë
12/12/18