Unë me mjekun përfunduam duke bërë mardhënje, djalin e lash në dhomen tjetër dhe…

  • 15 mars 2019 - 23:28
Unë me mjekun përfunduam duke bërë mardhënje, djalin e lash në dhomen tjetër dhe…

Un me mjekun perfunduam duke ber mardhenje,Djalin e lash ne dhomen tjeter dhe…

"-Pershendetje jam e martuar qe 7 vite gjat ketyre viteve Zoti me fali 2 femij te bukur e te shendosh Burri me trathton shum shpesh dhe sa her kam vendosur me u nda ashtu me ka ardh puna.Kam qen e semur per disa vjet prej sehirev po me.ndihmen e Zotit u sherova. Me vjerren nuk kaloj aspak mir eshte shum llafazane dhe i interesojn punt e huja kurr nuk me ka dashur.

Familja e burrin jan te interesuar veq hyzmet qat dit qe smuj me i kry kejt punt ata çmenden dhe me thojn merri fmijen edhe dil prej shpis se na nuk mujna me te majt ty me fmij un i thojsha burrit qe qeshtu pom thojn ai um thojke pa te than une ti nuk guxon me shku kerkun.Burri nuk po sillet mir me mu gjithmon u sill keshtu nuk interesohet per fmij dhe mua as kurr ne jeten e vet nuk vet per fmij me nje fjal eshte shum i ftohur prej fmijve te vet, kur i lypi pare per me i qu te mjeku mi jep edhe kurr sum vet sa i hargjove ose ktheje kusurin po as se qka tha mjeku as sen sum vet.Kam ber nje gabim nashta prej shqetsimit qe e kom nfamilje mu me bjen rasti shpesh me shku te mjeku ni dit kom shku e rrahun prej burrit edhe mka pyt se qka kom ja tregova rastin per burrin edhe me jepke mbeshtetje morale me jepke kurajo pas disa ditve shkova prap ne kontroll me femij po mjeku me beri per vete me preku ne disa vena qe mu lig trupi, edhe ne anen tjeter me bente mu ndi mir me keshillat djalin e lash ne dhom tjeter ku behet kontrolla ndersa te tavolina e mjekut kryem mardhenje kjo pun ka ndodhur vetem njehr,qe nga ajo dite me se kam ber ket pun i kam ra pishman me von e pash gabimin te cilin se perserita me.

Burri ka besim shum te madh ne mu ai e di qe un e dua shum dhe kurr nuk e genjej per asgje para 3dite i kerkova edhe i thash qe kam nevoj me bisedu diqka me ty po jo ne shpi as para femijve me tha fol qetu qka ki me fol por i thash jo dalim diku jasht se ka me te than diqka e spo du kerkush me dit. Un dua te bisedoj me te dhe te ma trefoj arsyen se pse ai eshte aqq i ftoht me mua dhe femijet qe kurr me dor si prek e dua vetem te verteten sepse jam e lodhur ne shpirt psiqikisht. Ai eshte i lir prej meje me dal me shok e shoqni se pengoj kurr sepse rrogen.qe e merr kurr nuk e hargjon pa e dit un se ku jan hargju Por problemi jem eshte qe interesim ska per mua dhe femijt aspak live gati kurr nuk folmi se nuk shimi gati se hiq se mengjes shkon ne pun nga njeher kthehet heret dhe del prej shpis vjen von naten thot qe sun po i duron familjen evet se veq poter po bajn. Ju krkoj falje qe ju mundova me lexu aq gjat por dua nje keshill nga ju, une nuk lerkoj te ndahem prej ti kurr vetem nese ai me largon me dhun se peendryshe kurr nuk ndahem" 

(Kosova Sot)