Ja si ta bëni: Trendi më i ri në seks, çiftet po pëlqejnë shumë ta...

  • 23 prill 2019 - 18:07
Ja si ta bëni: Trendi më i ri në seks, çiftet po pëlqejnë shumë ta...

Këtyre ditëve, britanikët do të provojnë gjithçka në dhomën e gjumit, vetëm të jenë të zjarrtë dhe seksi. Nëse ndiheni sikur gjërat duhet t’i dërgoni në një nivel tjetër, ja një trend i ri që besohet të bëhet shumë popullor. Që kur “pegging” është shfaqur në ekranet televizive te “Broad City” dhe “Deadpool”, është shndërruar në një pozitë pikante në shtrat.

Në vend se burri ta bëjë krejt punë, “pegging” mënyra kur gruaja penetron mashkullin me një rrip të vendosur. Përderisa sjell kënaqësi për mashkullin sepse stimulon gjëndrat e prostatës, edhe femrat e pëlqejnë. Alicia Sinclair, ka thënë për “Men’s Health”: “Prostata është një zonë erogjene që shpesh anashkalohet. Pozita “pegging” lejon një grua që të jetë brenda mashkullit".

Ekspertët thonë se trendi është në rritje, përderisa kompania e produktit të kënaqësisë, “Healthy And Active”, pohon se shitjet janë rritur për 56 për qind në pesë vitet e kaluar.

Si ta zotëroni artin e “pegging”?

Komunikimi

Para se të veproni, është e rëndësishme që të keni një bisedë serioze për “pegging”. Secili duhet të pajtohet me këtë lloj seksi para se të ecni tutje. 

Përshtatu

Megjithëse është emocionuese të provoni diçka të re në dhomën e gjumit, nuk duhet të vendosni drejt e në të. Bëni masazh partnerit në hapësirë para se ta përfshini lodrën.

Blini gjërat e duhura

“Pegging” vjen me katër pjesë të pajisjes, “dildo”, rripin, “o-ring” dhe lubrifikanten. Alicia sugjeron të përdorni një “dildo” bazike. 

Përdorni shumë lubrifikante

Pa marrë parasysh se çfarë loje anale bëni nën çarçaf, është e rëndësishme të përdorni lubrifikante. Zgjidhni një të sigurt për dildo-n tuaj, mundësisht me bazë ujin. Sigurohuni që ta shpëlani dildo-n me sapun dhe ujë menjëherë pas përdorimit.

(Kosova Sot)