Kosova Sot

Shtyhet fillimi i seancës për dialogun, vetëm 10 deputetë në sallë

Seanca e jashtëzakonshme e paralajmëruar të filloj në...

Guraziu: Tradhtarët e kombit

Optimistë për shpëtimin e vendit nga pazaret për ndarje...

Abazi: Djali i Soros-it nuk e ka idenë se me çka është duke u marrë

Sipas analistit politik Haki Abazi, tani një projekt i tillë ka...

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë hiqet në ditën e njohjes

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se taksa kundër...

11 të vdekur nga orizi i helmuar në tempullin indian

Një zyrtar shëndetësor në Indi ka njoftuar se...

Tre të arrestuar për prostitucion në Prizren

Dy meshkuj dhe një femër shtetase e Republikës së...

Ministri Matoshi merr çmim ndërkombëtar

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka...

Burjani: Kuvendi të hartojë ligjin

"Le të dëshmohen grupet parlamentare opozitare, sepse...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Shitëse karburanti si Anxhelina s'keni parë (Foto)

          Anxhelina Hadërgjonaj me postimet e fundit në rrjetin e saj social instagram siç shihet po paralajmëron diçka të re. Ajo veç tjerash po shfaqet mjaftë seksi në imazhet e publikuara e shpesh edhe provokative. Siç duket Angjelina preferon ngjyrën e bardhë pasi që ajo po paraqitet pothuajse vazhdimisht në të tilla kostume. Edhe sot ajo ka pozuar duke furnizuar me karburant veturën e veshur në një fustan tejet elegant i cili Angjelinës i...

          VIP

          Emina Cunmulaj nderohet me mirënjohje (Foto)

          Emina Çunmulaj mbrëmë ishte e pranishme në një event që u organizua...

          VIP

          Loçka e tejdukshme

          Kylie Jenner befason në minutën e fundit për kartolinën e...

          VIP

          Keq po i këndohet Shakira-s

          Shakira akuzohet për evazion fiskal nga prokurorët spanjollë Këngëtarja e...

          Shëndetësia

          Shërimi dhe shkaktarët e afteve që shkaktojnë dhimbje

          Aftet janë të vogla, të thatë të vegjël që zakonisht shfaqen...

          Shëndetësia

          Sytë zbulojnë a jeni nën stres

          Një shikim i thjeshtë në sy mund të tregojë nëse jeni nën stres...

          Femra

          Ngjyra e mustardës është hit këtë dimër

          Kur moda si dhe kombinimet e veshjes janë në pyetje, është shumë e sigurt...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Krempite

          PËRBËRËSIT PËR PATISHPANIN: 6 vezë, 6 lugë sheqer, 6 lugë...

          Sport
          • Bayerni kërkon fitore ndaj Hannoverit, formacionet zyrtare

           Bayern Munich do të luajë sot si mysafir ndaj Hannoverit në kuadër të javës së 15-të në Bundesligë duke filluar prej orës 15:30. Skuadra e Niko Kovac aktualisht është në...

           Më Shumë
          • Vedat Muriqi shënon gol në Super Ligën turke

           Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi ka shënuar një gol sot për skuadrën e tij në Turqi, Rizespor. Goli i Muriqit i dha skuadrës së tij një pikë, pasi barazuan 1-1 ndaj Alanyasporti. Goli i Muriqit erdhi...

           Më Shumë
          • Marcelo nuk e ka konsideruar asnjëherë largimin nga Reali

           Mbrojtësi i Real Madridit Marcelo ka insistuar duke thënë se nuk e ka konsideruar asnjëherë largimin nga klubi mbretëror. Braziliani është lidhur disa herë me një transferim të mundshëm...

           Më Shumë

          Modric i godet Messin dhe Ronaldon: Ata mendojnë se Topi i Artë ka vlerë vetëm kur e fitojnë vetë

          Fituesi i Topit të Artë Luka Modric e ka kritikuar Cristiano Ronaldon...

          Manchester City e pret në shtëpi Evertonin, formacionet zyrtare

          Manchester City do të ballafaqohet me Evertonin në kuadër...

          Navas nuk largohet nga Reali në janar

          Edhe pse ai bëhet 32-vjeçar të dielën, Keylor Navas nuk...

          Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje të argjendtë në Kinë

          Xhudistja nga Kosova Nora Gjakova i ka sjellë një sukses tjetër...

          Neymar rrëfen vuajtjet e fëmijërisë

          Neymar ëndërronte si fëmijë që të bëhej...

          Bayerni e Atletico Madridi pas Perisicit

          Thuhet se Interi do ta shesë Ivan Perisicin për 50 milionë euro...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Linja e re e ndarjes në politikën perëndimore

          Shkruan: Fareed Zakaria Fati i Amerikës urbane kundrejt Amerikës...

          Faleminderit, Amerikë!

          SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ ZHURIANI  Amerika nuk ia vari askujt dhe e tha...

          Thank You USA, mburoja dhe garancia për Kosovën!

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI  SHBA-ja ka meritën kryesore...

          Misioni fisnik i ushtrisë së Kosovës!

          Shkruan: Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Sot deputetët shqiptarë...

          Dossier

          Drama e një populli që u bë pre e nacionalizmit ekstrem

          SHKRUAN: ENVER KUSHI Lum ata politikanë, intelektualë apo klerikë që i kuptojnë mirë kodet që vijnë nga brigjet thesprote dhe Greqia e demokracisë dhe e kulturës... Jetojmë në një...

          Planeti X

          Rrëzimet e "aeroplanëve fantazmë"

          Zhdukja e aeroplanëve është një fenomen që po ndodh kohëve të fundit, mirëpo është raportuar për disa raste të tilla. Skenari zakonisht është i tillë: Dëshmitarët e...

          Rrëzimet e "aeroplanëve fantazmë"

          Zhdukja e aeroplanëve është një fenomen që po ndodh...

          Pesë llojet e xhindeve

          Sipas fesë islame, ekzistojnë tri kategori të qenieve të...

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e...

          Rastet më të dhunshme "poltergeist", të të gjitha kohëve

          Fantazmat thuajse gjithnjë janë tepër të frikshme, por...

          Auto&Tech

          Facebook me një problem tjetër

          Facebook njoftoi këtë të premte se një problem në software ka ekspozuar fotografitë e mbi 6.8 milionë përdoruesve, përfshirë fotografi që nuk i kishin postuar. Sipas asaj që shkruan BBC,...

          Më Shumë

          Risia “Mercedes-AMG A 35 2018”

          Fuqia e nxehtë nuk tregon shenja të ngadalësimit. Tanimë...

          Google” na nxjerr zbuluar”, ja kë personazh kemi kërkuar më shumë këtë vit

          Motori i kërkimit Google, siç bëhet çdo vit, ka zbuluar...

          "Jaguar I-Pace eTrophy", veturë e re elektrike për gara

          Modeli "Jaguar I-Pace" do të shfaqet në gara. Duke filluar...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Ja e përbashkëta e të gjitha gjallesave

          Të gjithë organizmat kanë nevojë për ushqim për energjinë e cila është e nevojshme për të jetuar dhe për t’u rritur, transmeton gazeta Kosova Sot. Ato të gjitha qesin...

          Me Shume

          Sigurisht nuk e keni ditur

          · Zëri që e dëgjoni derisa i kërcitni gishtat...

          Ku kanë jetuar më herët dragojtë?

          Shkencëtarët nuk kanë arritur të gjejnë asnjë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >