MASKË KUNDËR RRUDHAVE - Femra - Kosova Sot
MASKË KUNDËR RRUDHAVE

MASKË KUNDËR RRUDHAVE

Kjo maskë kundër rrudhave ka si element kryesor shegën. Përbërësit që ju nevojiten për realizimin e kësaj maske janë: -kokrrat e ½ shege -1 lugë çaji me mjaltë -4 lugë çaji me miell tërshëre -2 lugë çaji vaj ulliri.

Realizimi:

Vendosini të gjithë përbërësit në blender dhe lërini të bëhet një masë kompakte. Këtë përbërje më pas vendoseni në fytyrë dhe lëreni të veprojë për 25 minuta. Në fund shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

(Kosova Sot)

12 orë e 51 minuta më parë
16/01/19