E luftoni përditë lëkurën e yndyrshme: Kjo mund të jetë zgjidhja e problemit tuaj - Femra - Kosova Sot

E luftoni përditë lëkurën e yndyrshme: Kjo mund të jetë zgjidhja e problemit tuaj

Ekzistojnë zgjidhje natyrale edhe për lëkurën problematike dhe atë të yndyrshme. Ja si ta përgatisni preparatin për rregullimin e lëkurës së yndyrshme dhe atë pa kemikate. Kjo ndihmon edhe te personat që kanë lëkurë të thatë, duke hedhur gjithçka në preparat, me përjashtim të limonit.  

Image

 

Përbërësit:

1 ose 2 lugë vaj bademi;

¼ e gotës xhel aloe vera;

Pak vaj eterik e nëse lëkura është e yndyrshme ia shtoni edhe lëng të shtrydhur nga gjysmë limoni.

Përbërësit i përzieni dhe i ruani në frigorifer. Para se të flini e lyeni fytyrën me këtë përbërës, e shpëlani në mëngjes. 

(Kosova Sot)

4 orë e 29 minuta më parë
22/01/19